سفرهای لوکسگردشگری لاکچری

تورکشتی کروز و گشت و گذار در سواحل شهر آنتالیا را از دست ندهید -لوکس تهران


 پاموک کاله (پاموک قلعه):

پاموک کاله از شگفتی های بسیار عجیب و دیدنی در آنتالیا است که گردشگران بسیاری را از سراسر دنیا به این سمت می کشاند. آب های کالسیوس با درجه حرارتی بین سی تا صد درجه  که از ارتفاعات صد متری فرو می ریخته اند در حوضچه ها و استخر های طبیعی بزرگ جمع شده که با طبیعتی خیره کننده بسیار دیدنی خواهد بود. گفتنی است این منطقه به و متعددی را تشکیل می دهد.

آب روح معماری این تشعشعات زیبا بوده و این مکان به نام قصر پنبه ای نیز شهرت یافته  و استخر های آبگرم و حوضچه های متعدد آن دارای خواص درمانی نیز هست .

تورکشتی (KEMER YACHT TOUR)

تور کشتی آنتالیا شامل برنامه های شاد و مفرحی است که در گشت دریایی بر روی آب های زیبای دریای مدیترانه انجام می گیرد. با رزرو تور آنتالیا آفردار ارزان قیمت از محل اقامت خود توسط اتوبوس راهی بندر زیبای شهر کمر خواهید شد که این مسیر در حدود چهل و پنج کیلومتر است .

در ادامه مسیر از طبیعت و مناظر اطراف لذت خواهید برد و همچنین در مدت کوتاهی کوتاهی در سواحل ایست می کنید و در طول این زمان میتوانید در آبهای زیبای این منطقه شنا کنید . پس از ان برای صرف ناهار به روی عرشه کشتی خواهید رفت .

شب ترکی در شهر آنتالیا (TURKISH NIGHT)

مجموعه سرگرم کننده شب ترکی که به آن افسانه هزار و یکشب نیز گفته می شود شامل برنامه های شاد و مفرحی است که در ادامه آن با فولکوریک ترکی و نمایش آداب و رسوم عثمانیان مانند شیوه ازدواج آنها آشنا خواهید شد . این برنامه توسط گروهی هنرمند اجرا می گردد . و در ادامه این برنامه با پذیرایی و صرف غذا  و نوشیدنی توام خواهد بود.

رافتینگ در رودخانه کوپروچای آنتالیا:

این رودخانه خروشان و پرآب از کوه های توروس سرچشمه می گیرد  ،مه با گذر از تنگه های طول و دراز و پر پیچ و خم به طبیعی زیبا روانه می شود . در ادامه مسیر این رودخانه به نقطه ای می رسد که در دو طرف عمود و قائم است و بالا رفتن از آن غیر ممکن خواهد بود ، رودخانه کوپروچای که از آب های زیر زمینی تغذیه می‌شود و دارای مناظری بسیار شگفت انگیز است .

همچنین شهر تاریخی (Zerk) در غرب این رودخانه و مابین زمینهایی بسیار  زیبا قرار دارد که بازدید از آن جذاب و سرگرم کننده خواهد بود. آثار تاریخی ارزشمندی نظیر قلعه های تاریخی، پل های متعلق به دوران روم باستان به چشم می خورد که خود سبب اهمیت بیشتر این شهر شده است  .تور دبی پیشنهادی سایت سفر باتو را از دست ندهید.

گشت و گذار در سواحل شهر آنتالیا (ANTALYA BEACH)

شهر آنتالیا یکی از مهمترین شهرهای ساحلی در ترکیه است که به خاطر وجود سواحل نقره ای و آبهای زلال و فیروزه ای و همچنین امکانات رفاهی متنوع مورد توجه گردشگران از سراسر دنیا قرار گرفته است. طول ساحل های آنتالیا با در نظر گرفتن تمامی پستی و بلندیها  حدودا ششصد و پنجاه کیلومتر است . سواحل مناطق قاش ، دمره ، فینیکه ، کوملوجا، تکیراوا و کمر از پرطرفدارترین مکانهای تفریحی در این شهر است که دارای امکانات متنوع است .

همچنین سواحل گوینوک ، کمر، تکیراوا، اولمپیوس نیز دارای طبیعتی شگفت انگیز و خیره کننده است .

در شرق این شهر نیز پلاژهای مختلفی به نامهای کونوو ، بلک، لارا ،کارپوزکالدیران قرار دارد که همگی از پرطرفدار ترینها هستند و برخی از آنها برنده دریافت پرچم آبی شده اند .

پرچم آبی در واقع نام جایزه ای است که از سوی سازمان آموزش محیط زیست اروپا و به منظور بالا بردن کیفیت خدمات ارائه شده پلاژها ارائه می گردد . این خدمات شامل نظافت اتاق ها ، تمیزی آبهای دریا و دریاچه ها و همچنین رعایت بهداشت در سواحل است .

کسیک مناره Kesik Minare

کسیک مناره یا همان مناره بریده شده یکی دیگر از آثار تاریخی در این شهر است . این کلیسای باستانی  در زمان حکمرانی رومیان ساخته و پس از آن در دوران بیزانس ، سلجوقیان، و عثمانیان تغییراتی در آن انجام شد . زمانیکه که امپراتورهای دریان در سال یکصد و سی بعد از میلاد از این منطقه بازدید نمودند دروازه ای با سه طاق و ستونهای بر افراشته در اینجا بنا نمودند و در آن زمان این دروازه تنها راه ورودی به شهر محسوب می شد . و اما امروزه دو برج دروازه و قسمتهایی از دیوار مربوط به آن بعنوان مکانی تاریخی مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.

برج ساعت (CLOCK TOWER)

برج ساعت یکی از آثار تاریخی ارزشمند در انتالیا است که بعنوان نماد این شهر مورد توجه قرار گرفته است . این بنا در میدان کاله کاپیسی قرار دارد و سمبل صلابت و پایداری در این سرزمین است .  در این اطراف مکانهای دیدنی بسیاری نظیر پارکهای آتاتورک و کاراعلی اوغلو ، آبهای درخشان اطراف خلیج به چشم می خورد که هر کدام دارای جذابیت های گوناگونی است .

 

منبع مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا