آموزش و پرورش / Educationپایه هشتم دبیرستان / Eighth Grade High Schoolسبک زندگی

جواب گفت و گو کنید صفحه ۱۱۲ تفکر هشتم درس واقعیت 🧐


جواب گفت و گو کنید صفحه ی ۱۱۲ تفکر هشتم درس واقعیت ؛ امروز قصد داریم تا در این مقاله از بخش آموزش و پرورش ماگرتا به جواب و پاسخ های گفت و گو کنید صفحه ۱۱۲ درس واقعیت کتاب تفکر و سبک زندگی پایه هشتم دوره اول متوسطه ، بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید: جواب گفت و گو کنید به چشم خویش در گذرگاه صفحه ۶۹ تفکر هشتم

جواب گفت و گو کنید صفحه 112 تفکر هشتم درس واقعیت 🧐
جواب گفت و گو کنید صفحه ی ۱۱۲ درس واقعیت تفکر هشتم

جواب گفت و گو کنید صفحه ۱۱۲ تفکر هشتم

در جواب گفت و گو کنید صفحه ی ۱۱۲ درس واقعیت کتاب تفکر و سبک زندگی پایه هشتم متوسطه اول سوالاتی مطرح شده است که در زیر به پاسخ آنها می پردازیم.

سوال اول) دریافت شما از این داستان چیست؟

پاسخ: من از داستان این فیلم کوتاه مورچه و شفیره درس واقعیت فهمیدم که نباید کسی را از روی ظاهر قضاوت کنیم و قضاوت از روی ظاهر افراد کار درستی نمی باشد.

سوال دوم) نظر شما درباره قضاوت مورچه درباره شفیره چیست؟

پاسخ: نظر من درباره قضاوت مورچه در مورد شفیره این هستش که قبل از هر چیزی فکر کنیم و زود قضاوت نکنیم. و انسان نباید بدون علم و آگاهی در مورد کسی یا چیزی قضاوت کند.

سوال سوم) چرا مورچه در قضاوت خود دچار اشتباه شد؟

پاسخ: چون مورچه به ظاهر پروانه و موقعیت او در آن لحظه نگاه کرد و عجولانه و بدون فکر کردن قضاوت کرد.

پاسخ دیگر: چون مورچه اعتماد به نفس بیجایی داشت و به آن هم گفت تو زندانی هستی و مثل من آزاد نیستی و قبل از اینکه قضاوت کنه فکر نکرد و بدون آگاهی نظرش را گفت و اطلاعات کافی نداشت.

سوال چهارم) عقیده شما درباره قضاوت براساس ظاهر چیست؟ آیا این نوع قضاوت همیشه منجر به اشتباه می شود؟

پاسخ: قضاوت بر اساس ظاهر و بدون علم و آگاهی سرانجامی جز اشتباه و قضاوت نادرست ندارد. ممکن از در مواقع خاصی منجر به اشتباه نشود ولی در اکثر مواقع بله، قضاوت از روی ظاهر افراد با ایجاد سوتفاهم می شود و باید با طرف مقابل آشنا شویم و با یک نگاه آن را قضاوت نکنیم.

سوال پنجم) عقیده شما درباره خوب یا بد ، زشت یا زیبا ، مناسب یا نامناسب ، مفید یا مضر بودن یکی شی ، موجود یا شخص و غیره ، چگونه شکل گرفته است؟

پاسخ: بر اساس عقاید و باورهایی که ما از کودکی به آموزش داده می شود یا آن عقاید یا باورها ما را در محیط زندگی مان احاطه کردند، یعنی به آن جبر جغرافیایی که زندگی و میکنیم و قرار گرفته ایم بر روی افکار ما تاثیر می گذارد، اما ما با فکر کردن میتوانیم به تغییر عقاید و افکار نادرست بپردازیم.

همچنین بخوانید: جواب گفت و گو کنید صفحه ۶۷ تفکر هشتم

در انتها امیدواریم که مقاله پاسخ و جواب های گفت و گو کنید درس واقعیت کتاب تفکر و سبک زندگی هشتم صفحه ۱۱۲ ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد و توانسته باشید تا از آن استفاده و بهره برده باشید. در آخر شما هم میتوانید جواب های دیگر خود را نیز در بخش دیدگاه با ما و دیگر دوستان به اشتراک بگذارید.منبع مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا