اکسسوریاکسسوری زنانهشال و روسری

راهنمای خرید شال و روسری در۵۰ مدل شیک و مجلسی


راهنمای خرید شال و روسری

روسری (به انگلیسی SCARF) مثل شال (SHAWL) در واقع یک اکسسوری (ACCESSORY) مورد نیاز پوشش بانوان بوده و می‌تواند علاوه بر پوشش سر، نقش مکمل تیپ را در طراحی استایل های فصلی کژوال و رسمی ایفا کند. بانوان شیک پوش و لاکچری گرد، همواره روسری های خوشگل و خوش طرح و رنگی در کمد لباس خود دارند که آن را متناسب با تم پوشش و مکان مربوطه، ست می کنند. روسری های شیک و مجلسی که مناسب فرم صورت و رنگ پوست باشند، انواع و اقسام داشته و در این گزارش مد گردی مجله تخصصی مد و سبک زندگی لوکس تهران، شما را با ۵۰ مدل زیبا از روسری های روی شانه (SHOULDER SCARVES) تا روسری های ابریشمی (SILK SCARVES) آشنا می کنیم.

گفتار امروز، شما را با نکته هایی که برای ست کردن مانتو با روسری نیاز دارید بدانید نیز آشنا می کند. هم چنین اصولی که برای ست کردن روسری بر اساس رنگ پوست و فرم صورت باید توجه داشته باشید نیز در این گفتار اشاره شده است. اگر شما به دنبال بهترین روسری فروشی های شهر  خود هستید، راهکار های برای پیدا کردن آن ها ارائه کردیم.

با روسری گردی امروز ما همراه باشید.

راهنمای خرید شال و روسری در۵۰ مدل شیک و مجلسی

(مدل روسری های تابستانی نیکی کریمی و الناز شاکردوست، سوپر استارهای سینمای ایران)

حتما بخوانید: لوکس ترین مزون های تهران را ببینید

بهترین رنگ برای ست کردن مانتو با روسری

برای بانوان ایرانی که بایستی روسری را در محیط های بیرون خانه با مانتوهای جلو باز یا بسته ست کنند، انتخاب طرح و رنگ روسری که بتواند تناسب خوبی با رنگ و مدل مانتو داشته باشد، اهمیت زیادی دارد. گاها بانوان بدون توجه به نوع مدل و رنگ مانتو و همراهی رنگ کیف و کفش، طرحی از روسری را استفاده می کنند که جلوه طراحی استایل آن ها را می کاهد.

همان طور که گفتیم، روسری یک اکسسوری است. باید علاوه بر پوشاندن موی سر بانوان در محیط های عمومی، استایل آن ها را فاخر و برازنده به نمایش درآورده و تناسب خوبی با دیگر اقسام پوشش آن ها داشته باشد. خیلی از بانوان به دنبال بهترین رنگ روسری برای ست کردن با مانتو و شلوار هستند. نکته ای که باید توجه کنید، روانشناسی رنگ است. در طراحی استایل مردانه و زنانه، توجه به رنگ و فهم انرژی رنگ و درک تنالیته ها، اهمیت فراوانی در زیبایی شناسی استایل دارد که بخشی از وظایف هنرمندانه استایلیست ها را به خود اختصاص می دهد.

راهنمای خرید شال و روسری در۵۰ مدل شیک و مجلسی

(نگاه کنید که چگونه مدل بنفش  رنگ توانسته  با مانتو شیری رنگ ، ترکیبی شایسته  را به نمایش بگذارد. همواره کمربند کوچک یا سگگ طلایی، نقش  یک اکسسوری دوست داشتنی در طراحی تیپ بانوان ایفا می کند)

راهنمای خرید شال و روسری در۵۰ مدل شیک و مجلسی

(ترکیب سفید و مشکی، همیشه انتخاب جذابی برای طراحی استایل های شیک و مجلسی بانوان در محیط های خیابانی یا دورهمی یا مراسم رسمی  است. این  تناسب را در نظر داشته باشید)

راهنمای خرید شال و روسری در۵۰ مدل شیک و مجلسی

(محصول مدل گیپور دار و کرپ به رنگ مرجانی، همیشه با مانتو و لباس سفید و روشن، ترکیبی برازنده بانوان مشکل  پسند شیک پوش را به ارمغان می آورد)

راهنمای خرید شال و روسری در۵۰ مدل شیک و مجلسی

(مدل گل دار  رنگارنگ، برای ترکیب های کژوال و شیک، انتخابی عالی بوده و بهتر است در کمد لباس فصلی شما یکی از ان ها موجود باشد)

راهنمای خرید شال و روسری در۵۰ مدل شیک و مجلسی

(مدل های گل دار و گرافیکی هم  برای  تیپ های بانوان جوان به  خصوص  در محیط های غیر رسمی، هم شاد و هم دوست داشتنی بوده و بسیاری  از نقایص طراحی استایل را به دلیل جذب نگاه بیننده، می  پوشاند)

راهنمای خرید شال و روسری در۵۰ مدل شیک و مجلسی

(مدل هایی که با طرح های اسلیمی و نقش های اصیل ایرانی تولید می شوند، در سال های اخیر با استقبال بانوان جوان همراه بوده و طرح هـ از جمله آن ها بوده که یادآور: دنیا همه هیچ و اهل دنیا همه هیچ . . . )

راهنمای خرید شال و روسری در۵۰ مدل شیک و مجلسی

(مدل های حریر و ساتن گل دار،  کاربرد های فراوان داشته و در استایل های خیابانی و مجلسی می توان از ان استفاده کرد)

رنگ های اولیه و ثانویه و رنگ های خنثی و مکمل، سرد و گرم و امثالهم، مقولاتی هستند که در روانشناسی رنگ در بحث طراحی تیپ مورد توجه طراحان فشن است. رنگ های اولیه را حتما می شناسید. ۳ رنگ مادر یعنی زرد و قرمز و ٖآبی بوده که RGB نامیده می شود. رنگ های ثانویه در واقع از ترکیب های این سه رنگ و دیگر رنگ ها حاصل می شود و تن های تیره و روشن دارد.

حتما بخوانید: اکسسوری چیست؟

راهنمای خرید شال و روسری در۵۰ مدل شیک و مجلسی

اگر شما می خواهید روسری را با مانتو و شلوار ست کنید، حتما به روانشناسی رنگ های اولیه و ثانویه توجه کنید. مثلا شال و روسری رنگ مرجانی که رنگ سال ۲۰۱۹ میلادی است، با مانتو بژ و شلوار خاکستری، ست خوبی را به ارمغان می آورد. یا مثلا ست شدن روسری شیری یا سفید رنگ با مانتو طوسی یا خاکستری، بسیاری دیده می شود. رنگ مشکی، در واقع ترکیب همه رنگ هاست در حد اعلی که شما نمی توانید انواع رنگ ها را در آن تشخیص دهید. در رنگ سفید هم همه  نوع ترکیب رنگی با بالاترین سطح درخشندگی را شاهد هستیم. لذا بعضی این دو را رنگ قلمداد نمی کنند!

راهنمای خرید شال و روسری در۵۰ مدل شیک و مجلسی

یکی از رنگ هایی که معمولا بانوان در طراحی استایل از آن زیاد استفاده نمی کنند، رنگ روسری قرمز است. روسری قرمز ابریشمی و نخی و طرح دار، محصولاتی هست که می توان آن را با مانتوهای تیره رنگ ست کرد. مانتو شیری رنگ، بنفش و حتی سبز، گزینه خوبی برای ست کردن با روسری سفید رنگ است.

راهنمای خرید شال و روسری در۵۰ مدل شیک و مجلسی

شما باید سعی کنید در انتخاب رنگ این اکسسوری محبوب و پر کاربرد، حتما به تن پوست صورت خود توجه کنید. هم چنین، به میمیک چهره و فرم صورت. همه این ها شما را در انتخاب یک روسری شیک و مجلسی و حتی فانتزی، یاری می کند تا گزینه ای هوشمندانه و متناسب با تیپ خود در دستور کار قرار دهید. همیشه در انتخاب رنگ روسری، سعی کنید به موقعیی که قصد استفاده دارید هم توجه کنید.

راهنمای خرید شال و روسری در۵۰ مدل شیک و مجلسی

به خصوص به فصولی که آن را می پوشید. نیمه اول سال که طول روز بلند است، انتخاب های پاستلی و روشن ، توصیه شده است. مدل رنگ روشن را با بسیاری از شلوار و مانتو می توان ست کرد. معمولا در تیپ های  محل کار و اداری، اگر  قصد استفاده از مقنعه ندارید، روسری تیره و رنگ خنثی، گزینه خوبی خواهد بود. خلاصه رنگ های خنثی مثل خاکستری و قهوه ای، امکان ست شدن خوبی با رنگ های روشن داشته  و در طراحی استایل چهار فصل کاربرد دارد.

رنگ بنفش، رنگ سال ۲۰۱۸ بود. رنگ سلطنتی که هر تیپی را باشکوه می کند. در سال ۲۰۱۹ میلادی هم می توانید از  این رنگ برای ست کردن با شلوار و مانتو رنگ مرجانی زنده (رنگ سال ۱۳۹۸) استفاده کنید. رنگ بنفش با رنگ ٖآبی، خیلی  خوب هماهنگ خواهد شد و اگر نارنجی پوش هستید، به خصوص در فصل پاییز، شدت نارنجی را با آبی پوشی و بنفش پوشی بهتر می توان نمایش داد.

راهنمای خرید شال و روسری در۵۰ مدل شیک و مجلسی

(روسری های ابریشمی دست دوز، محبوب بانوان شیک پوش در همه فصول است)

فقط نباید اشتباه کنید که آبی با قرمز ست خوبی را در طراحی استایل روسری و مانتو خلق نمی کند. البته روسری و مانتو آبی و قرمز زمانی شکیل می شود که یکی پر رنگ و دیگر کم رنگ باشد و اینجا، فهم تنالیته ها مهم است. از نظر روانشناسی رنگ، رنگ مجبوب زرد را می توان با بنفش و سبز به خوبی ست کرد. اما زرد، رنگی نیست که به راحتی بتوانید آن را با هر رنگی همراستا کنید. طیف  های ملایم زرد، مثل کهربایی، گزینه خوبی برای انتخاب روسری و ست کردن با مانتوهای تیره رنگ است.

روسری های شیک اینستاگرام

اگر اینستاگرد هستید یا قصد راه اندازی استارت آپ حوزه  فشن در فضای مجازی دارید، سعی کنید از هشتگ روسری و هشتگ های دنیای مد استفاده کنید که دید شما را افزایش داده و ذهن شما را باید می کند و الگوهای الهام بخش را در اختیار شما قرار می دهد.

راهنمای خرید شال و روسری در۵۰ مدل شیک و مجلسی

(هشتگ روسری در اینستاگرام بیش از ششصد و سی هزار عکس  را در اختیار شما قرار می دهد و جشنواره ای دیدنی از طرح ها و رنگها و جنس  ها و برند های محبوب اینستاگردهای ایران را برای شما به نمایش  می گذارد)

بعضی از استارت آپ ها، محصولاتی عرضه می کنند که شما باید چند برابر قیمت در پاساژ های لوکس شمال تهران یا کیش و قشم و مراکز استان ها برای آن پرداخت کنید. توصیه می کنیم، حتما با مدل های جدید آشنا شده و آن ها را برای خرید در نظر  داشته باشید.

توصیه هایی برای انتخاب روسری مناسب

 • از نظر استایلیست های برای انتخاب روسری مناسب با فرم صورت و تن پوست خود استفاده کنید.
 • همیشه برای مشاهده الگو های های جدید و هیجان انگیز روسری فصلی،سری به هشتگ روسری و اسکارف اینستاگرام بزنید.
 • نظرات فشن بلاگرهای داخلی و خارجی برای نحوه بستن روسری و تناسب رنگ و طرح آن با شلوار و مانتو و کیف و کفش را در نظر داشته باشید.
 • روسری، یک اکسسوری است. حتی اگر اجبار شما به پوشیدن باشد. باید استایل شما را شیک و درخشنده جلوه داده  و  حس انرژی منفی ساطع نکند.
 • ارزان ترین روسری ها، همواره بد ترکیب ترین روسری ها نیستند. همان طور که گران ترین روسری ها، همیشه محبوب لاکچری گردها نیست. لذا، در انتخاب محصول مناسب، به تن پوست و فرم صورت و رنگ تم لباس توجه کنید.

راهنمای خرید شال و روسری در۵۰ مدل شیک و مجلسی

(در عکس  سمت چپ، روسری نخ ابریشمی دست دوز را مشاهده می کنید و در عکس سمت راست نیز، محصول نخی ریشه پرز با طرح شکیل و رنگ بندی دوست داشتنی را شاهد هستید)

 • بهترین روسری فروشی های تهران و مراکز استان ها را می توانید از طریق استارت آپ های مد در شبکه های اجتماعی و پیام رسان های اینترنتی پیدا کنید.
 • نگهداری شال و روسری، اصول خاصی دارد. هم چنین، اتو کردن و شستشوی آن ها. سعی کنید برای حفظ محصولات مد و لباس خود، ان ها را به درستی نگهداری کنید.
 • پوشیدن محصول شاد، حتی در محل کار و مراکز رسمی، زننده نیست. اگر آن را به درستی با بقیه لباس ها ست کنید.

راهنمای خرید شال و روسری در۵۰ مدل شیک و مجلسی

(۲ مدل روسری ابریشمی خوش طرح دست دوز )

 • رنگ پوست شما و استایل شما و فرم صورت شما تعیین می کند که چه مدلی با چه طرح و رنگی انتخاب کنید تا برازنده باشد. ته رنگ پوست گرم و سرد، شما را به سمت رنگ های خاصی در انتخاب اکسسوری سوق می دهد که استایلیست ها به شما کمک می  کنند.
 • انتخاب شال و روسری مناسب برای پوست روشن بهتر است بر اساس محصولات تیره رنگ باشد.
 • انتخاب شال و روسری مناسب برای پوست تیره بهتر است بر اساس محصولات کمی روشن باشد.
 • روسری ابریشمی در رنگ های مختلف و هم چنین روسری نخی در طرح های گوناگون، باید به درستی شسته و نگهداری شود و از چلاندن آن ها برای آب گیری و خشک شدن، خودداری  کنید.
 • روسری پاییزی با مدل زمستانی تفاوت دارد. همان طور که گزینه ای که برای تابستان انتخاب می کنید با محصول زمستانی فرق دارد.

راهنمای خرید شال و روسری در۵۰ مدل شیک و مجلسی

(طرح سنتی تیره رنگ را مشاهده می کنید که گزینه خوبی برای ست شدن با مانتو های روشن است)

 • هر چقدر طرح  شال و روسری سبک تر باشد، امکان ست کردن آن با لباس و کیف و کفش، راحت تر است.
 • پوست صورت شما اگر سبزه یا خیلی تیره است، رنگ لیمویی توصیه می کنیم.
 • در انتخاب این اکسسوری توجه کنید که حس بی حالی به صورت شما نمی دهد.
 • بانوان شیک پوش مشکل پسند، همواره رنگ این اکسسوری پر کاربرد خود را با رنگ لاک یا ژلیش ناخن و حتی موی خود ست می کنند تا ترکیبی دوست داشتنی را به نمایش بگذارند.

راهنمای خرید شال و روسری در۵۰ مدل شیک و مجلسی

 • فرق شال با روسری در ابعاد و اندازه آن است. شال، بلند تر از آن بوده و بخشی از بدن را می پوشاند. معمولی ترین اندازه روسری، یک در یک متر است و البته کم تر و بیش تر هم دارد. مدل های قواره بزرگ هم این روزها خیلی محبوب شده است. مدل ابریشمی، ساتن، گیپور و حاشیه دار، از جمله محبوب ترین اکسسوری های شیک رنگارنگ بانوان ایرانی محسوب می شود. اندازه شال ها هم بزرگ تر از روسری است و شال های نخی، سه متری، هنرمندی و حریر، خریداران زیادی دارد.

راهنمای خرید شال و روسری در۵۰ مدل شیک و مجلسی

 • نحوه بستن شال را از طریق شبکه های اجتماعی ویدیویی تماشا کنید و به تناسب فرم صورت هم توجه کنید. نحوه بستن و گره زدن، حتی معمولی ترین  طرح ها را شیک و دلپذیر  کرده و در نقطه کانونی توجه بیننده قرار می گیرد و برای کاور ایرادات پوشش مطلوب است.
 • بانوان چاق یا لاغر و کوتاه و بلند قامت، بهتر است گزینه ای در انتخاب اکسسوری داشته باشند تا متناسب با قد و وزن باشد و آن ها را خیلی لاغر یا خیلی کوتاه یا چاق نمایش ندهد.

حتما بخوانید: مد گردی با نیکی کریمی، عروس سینمای ایران

همراهان گرامی

اگر شما هم تجربه ای در خرید روسری شیک و با کیفیت از مراکز خرده فروشی ۳۱  استان کشور دارید یا با رنگ و برند خاصی برخورد کردید، نظرات و دیدگاه های خود را از طریق بخش کامنت با ما به اشتراک بگذارید.

دنیای مد و لباس  و لاکچری گردی را هر روز با لوکس تهران دنبال کنید.

خوشگل ترین طرح و رنگ روسری شما کدام است؟

منبع مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا