خرید لباسخرید لباس اقتصادیمد لباسمقالات

راهنمای مدیریت خرید لباس اقتصادی و به صرفه


راهنمای مدیریت خرید لباس اقتصادی و به صرفه. همه ما با توجه به تغییر فصل و آب و هوا نیاز به یسری لباس های مناسب فصل را داریم که گاهی با اینکه لباس های سال قبل را داریم اما با توجه به مد روز و رنگ لباس ها ، نیاز به خرید لباس را احساس می کنیم. بهتر است برای خرید لباس یکسری اصولی را رعایت کنیم که هم به صرفه باشد و هم بعد از خرید احساس پشیمانی برای خرید لباس را نداشته باشیم. در ادامه با آرایشیک همراه باشید تا راهنمای مدیریت خرید لباس اقتصادی و به صرفه را برای شما عزیزان ارائه نمایید.

راهنمای مدیریت خرید لباس اقتصادی و به صرفه

راهنمای مدیریت خرید لباس اقتصادی و به صرفه
راهنمای مدیریت خرید لباس اقتصادی و به صرفه

اگر شما هم قصد خرید لباس دارید و قصد ندارید هزینه زیادی را برای آن صرف کنید به توصیه های زیر توجه کنید تا بتوانید بهترین انتخاب ها و تصمیمات را در مورد خرید البسه داشته باشید.

–  اولین قدم این است که قبل از خرید سری به کمد لباس های خود بیاندازید شاید لباس هایی در کمد شما باشد که آنها را فراموش کرده باشید و از دیدنشان متعجب شوید!

– بودجه خود را برای خرید لباس تعیین کنید. همچنین زمان های مشخصی از سال را برای خرید در نظر بگیرید.

–  لیستی از لباس هایی که نیاز دارید تهیه کنید. در این صورت از هزینه های اضافی برای لباس هایی که احتیاج ندارید جلوگیری می کنید.

– برای خرید از پول نقد استفاده کنید. استفاده از کارت های اعتباری باعث میشود کنترل میزان خرید و مقدار پولی که خرج می کنید از دستتان خارج شود.

– به جای خرید در آخر هفته و روزهای تعطیل در طول هفته خرید کنید. در این صورت از شلوغی فروشگاه ها دوری کرده اید و گزینه های بیشتری برای خرید خواهید داشت.

– در هنگام خرید کاملا در مورد لباس موردنظر خود فکرکنید. برای مثال از خودتان سوال کنید آیا این شلوار آبی رنگ حداقل با ۳ یا ۵ تا از لباس هایی که دارم هماهنگ است؟

– از فروشگاه ها در مورد زمان حراجشان سوال کنید. بسیاری از فروشگاه ها امروزه با دریافت ایمیل و یا شماره تلفن مشتری ها آنها را از زمان تخفیف های ویژه و حراج آگاه می کنند.

– اگر لباس هایی درکمد خود دارید که دیگر آنها را نمی پوشید می توانید به فکر فروش آنها باشید.

– بر روی لباس های خاص سرمایه گذاری کنید. برای مثال اگر قصد انتخاب یک کت و شلوار به عنوان لباسی برای محیط کار دارید انتخابی داشته باشید که ماندگار باشدکمی هزینه بیشتر برای یک لباس مناسب که زیاد می پوشید بهتر از عوض کردن و خرید مجدد است.

– از طرح ها و رنگ های خاص دوری کنید. معمولا این گونه لباس ها درنگاه اول چشم خریدار را متوجه خود می کنند. اما خیلی زود درکمد خریدار بدون استفاده می شوند.

– برای خودتان خرید کنید. به توصیه هایی که در تبلیغات گوناگون مواجه می شوید و معمولا قیمت نسبتا بالایی دارند توجه نکنید. به سلایق خودتان توجه کنید با توجه به نیازهایتان خرید کنید.

– برخی لباس ها مانند جوراب، لباس زیر و تی شرت ها جزء البسه ای هستند که به مراتب بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. در صورت توان این اقدام را به صورت عمده خریداری کنید.

– از لباس های خود به دفعات استفاده کنید. واقعا احتیاجی نیست که برای حضور درهر مراسمی یک لباس جدیدتهیه کنید.

– در مورد خرید لباس صبور باشید. اگر لباسی چشم شما را گرفت و بدون شک قصد خرید آن را داشتید کمی دست نگه دارید به احتمال زیاد همان لباس را در جایی دیگر و در زمانی بهتر می توانید با قیمت مناسب تری تهیه کنید. حتی اگر اختلاف قیمت کم هم باشد باز هم ارزش دارد.

– سایز مناسب خود را انتخاب کنید و حتما لباس را قبل از خرید تست کنید سایزها و اندازه ها در فروشگاه های مختلف متفاوت است. مطمئن شوید که لباس انتخابی کاملا اندازه شما باشد.

– تا جایی که می توانید لباس های خود را قرض دهید و در عوض لباس های جدید قرض بگیرید. در این صورت مجبور نیستید برای مناسبت های مختلف یک لباس تکراری را بپوشید.

– تا جایی که می توانید تنها خرید کنید. خرید کردن با دوستان می تواند خیلی جالب و خوب باشد اما اگر قصد خرید اقتصادی دارید تنها خرید کنید. گاهی فشارهای دوستان و جو موجود باعث می شود لباس هایی را انتخاب کنید که واقعا مورد نیاز شما نباشد.

ممنون از همراهی شما خوبان با آرایشیک !منبع مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا