ترند / Trendسبک پوشش / Wearing styleسبک زندگیمد و زیبایی

رنگ سال ۲۰۲۰ چیست ؟ سوپرایز شرکت پنتون ! + علت و نحوه انتخاب


رنگ سال ۲۰۲۰ : بیست سال پیش ، انستیتوی رنگ Pantone دارنده معروفترین نمودار رنگ دنیا سنتی زیبایی به نام رنگ سال را آغاز کرد که در سراسر صنعت رنگی و جامعه فراگیر شده است. موسسه رنگ پنتون، از طریق نظر سنجی های مردمی و از بین رنگ های پیشنهادی رنگ سال را انتخاب می کند. امسال هم طبق معمول با فرارسیدن سال نو میلادی، رنگ سال معرفی شد که در ادامه در بخش مد و زیبایی ماگرتا به آن می پردازیم.

رنگ سال

« رنگ سال جدید میلادی ۲۰۲۰ رنگ مرجانی سفید است »

علت نامگذاری رنگ سال ۲۰۲۰

علت انتخاب رنگ «مرجانی سفید یا Bleached Coral» این است که مرجان‌های دریایی پس از مرگ تغییر رنگ داده و رنگ‌ شان سفید می‌شود.

رنگ سال ۲۰۲۰ چیست ؟ سوپرایز شرکت پنتون ! + علت و نحوه انتخاب
مرجان

اهمیت مرجان های دریایی :

مرجان های ایران بیشتر در آب‌های خلیج‌ فارس زندگی می‌کنند و در اطراف جزایر کیش، قشم، خارک، لاوان، هرمز، هندورابی، سیری، لارک، فارور، بنی فارور، خلیج نایبند، چابهار و… دیده‌ می‌شوند.

بیش از ۴۵ درصد از مرجان ‌های دیواره بزرگ مرجانی از بین رفته اند. این دیواره ها مجموعه بسیار بزرگی از آبسنگ‌ های مرجانی هستند و در شرق کشور استرالیا و در اقیانوس آرام قرار دارند و بزرگ‌ ترین مجموعه صخره‌ های مرجانی در دنیا محسوب می شوند که متاسفانه در طول سه سال اخیر این مرجان ها از بین رفته ‌اند. به همین دلیل نیز پیشنهاد شده که رنگ سال ۲۰۲۰ رنگ مرجانی سفید در نظر گرفته شود.

رنگ سال ۲۰۲۰ چیست ؟ سوپرایز شرکت پنتون ! + علت و نحوه انتخاب
رنگ سال ۲۰۲۰ و سال ۱۳۹۹

کد رنگ سال ، مرجانی سفید برای طراحان

کد رنگ نوع رنگ
۱۸۲ ۲۲۸ ۲۲۶ RGB
B6E4E2 HEX/HTML

💡 توجه داشته باشید که مقادیر RGB و Hex / HTML به دلیل استانداردهای مختلف برای چاپ و استفاده دیجیتال بین PANTONE Color Finder و راهنمای PANTONE Color Bridge Guides متفاوت خواهد بود.

نظرات خود را در مورد رنگ سال ۲۰۲۰ « رنگ مرجانی سفید » در قسمت کامنت با ما به اشتراک بگذارید.منبع مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا