روش مهاجرت سرمایه گذاری گرجستان

دلایل سرمایه گذاری در گرجستان

کشور گرجستان با توجه به تغییرات اساسی که طی ۱۰ سال گذشته داشته است، به یکی از قدرت های اقتصادی نوپا در آسیا تبدیل شده. نظام سیاسی و مالی این کشور عاری از فساد است و رانت خواری نمیتواند در مقابل راه افراد علاقه مند به سرمایه گذاری سنگ اندازی کند. در سال ۲۰۱۸، این کشور رتبه ۹ دنیا، در میان کشور های آسان برای راه اندازی کسب و کار را کسب کرد که این موضوع نشان میدهد تا چه حد این کشور کوچک توانایی بالایی در جذب سرمایه برای راه اندازی انواع مختلف مشاغل را دارد.

هزینه های گذران زندگی در کشور گرجستان پایین است و این موضوع باعث میشود تا شهروندان این کشور قدرت خرید بالایی داشته باشند. حقوق یک نیروی گرجی چیزی بیشتر از ۴۰۰ دلار است. اگر این حقوق را با قیمت دلار حال حاضر کشور خود محاسبه کنیم، از وضعیت مناسب زندگی در این کشور با خبر میشویم.

یکی از موضوعاتی که به خوبی میتواند باعث توجیه سرمایه گذاری در کشور گرجستان شود، تعهد نظام سیاسی این کشور به اقتصاد آزاد است. اقتصاد آزاد باعث شده تا تولید اجناس و قیمت گذاری آن تماما در روند افزایش کیفیت قرار بگیرد (به گفته بسیاری از اقتصاد دانان، راه حل مشکلات اقتصادی کشور ایران نیز توسعه اقتصاد آزاد خواهد بود)

به نحوی میتوان گفت که گرجستان اقتصاد آزاد خود را مدیون امضای توافق نامه سال ۲۰۱۴ با اتحادیه اروپاست. این توافق نامه تا حد زیادی به افزایش رونق در این کشور کمک کرد. علاوه بر این به تازگی زمزمه هایی از پیوستن گرجستان به این اتحادیه میشود که در صورت انجام این اتفاق، میتوان منتظر یک انقلاب اقتصادی شگفت انگیز در کشور گرجستان بود.

با توجه به قرار گرفتن این کشور در میان دو قاره بزرگ آسیا و اروپا، اهمیت سرمایه گذاری در آن افزایش پیدا میکند و در همین راستا، قوانین دولتی ثبت شده تا حد ممکن مالیات ها را برای سهولت و آسان تر کردن این فعالیت کاهش داده است.

در نهایت تمامی این موارد است که اهمیت سرمایه گذاری در گرجستان را به زعم ما میرساند. اگر هزینه ای برای سرمایه گذاری در دست دارید، به نظر بهترین کشور موجود در منطقه برای سرمایه گذاری، کشور گرجستان است. در ادامه به معرفی فرصت های سرمایه گذاری در گرجستان میپردازیم.

بهترین راه سرمایه گذاری در گرجستان

در ابتدا باید پس از بررسی تمامی مزیت های موجود، به یکی از معایب مهم، برای سرمایه گذاری در گرجستان توجه کرد و آن هم جمعیت پایین این کشور است. جمعیت کل گرجستان برابر با ۵ میلیون نفر است و این شاید باعث شود تا کمی در انتخاب نوع سرمایه گذاری خود با محدودیت روبرو شوید. به دلیل این جمعیت پایین، شما نمیتوانید هر گونه کسب و کاری را برای سرمایه گذاری انتخاب کنید.

راهکار هایی که در ادامه برای شما توضیح داده میشود از میان بهترین فرصت های سرمایه گذاری در گرجستان استخراج شده است:

  • سرمایه گذاری در کشاورزی و دامپروری در گرجستان
  • سرمایه گذاری در ساخت و ساز در گرجستان
  • سرمایه گذاری در صنعت گرجستان
  • سرمایه گذاری در انرژی گرجستان
  • سرمایه گذاری در توریسم و گردشگری گرجستان
  • سرمایه گذاری در بنادر گرجستان

چرا مهاجرت به گرجستان؟

البته نمیتوان تمام توجیه های مهاجرت را صرفا در قالب مزیت های آن گنجاند. بلکه بسیاری از آمار مهاجرت به این کشور به دلیل نبود شرایط بهتر و شاید باید بگوییم به اجبار صورت گرفته است. به طور مثال خانواده ای که تا سال پیش در حال پس انداز برای مهاجرت به کشوری اروپایی مانند آلمان بود، با افزایش ناگهانی قیمت دلار با کاهش شدید ارزش دارایی روبرو شد.

تا قبل از این با پول پس انداز شده میتوانستند ملکی در کشور آلمان بخرند و مابقی آن را صرف راه اندازی یک کسب و کار کنند اما در حال حاضر با این پول اندک، بهترین تصمیم ممکن، مهاجرت به گرجستان است. البته این به آن معنا نیست که در این کشور مزایای اقامتی برای آنها وجود نداشته باشد. در ادامه به معرفی مزیت ها و معایب مهاجرت به کشور گرجستان میپردازیم . اطلاعاتی را به شما ارائه میکنیم.

مزایا و معایب مهاجرت به گرجستان

اولین مزیت و البته توجیه مناسب برای مهاجرت به این کشور، هزینه های پایین زندگی در آن است که به ایرانیان این اجازه را میدهد تا حتی با سرمایه های اندکی که صرفا با آن میتوان در کشور های اروپایی به چند روز گردش پرداخت، در این کشور به راه اندازی کسب و کار و دریافت اقامت مشغول شوند.

مورد دیگر، دریافت اقامت از گرجستانو سپس اخذ پاسپورت گرجی است. اگر بتوانید در این کشور اقامت خود را قطعی و سپس شهروندی آن را دریافت کنید، میتوانید از مزایای پاسپورت گرجستان برای سفر و مهاجرت به دیگر کشور ها، مخصوصا کشور های اروپایی استفاده کنید.

توجیه موجود دیگر، احتمال پیوستن گرجستان به اتحادیه اروپا است. بسیاری از ایرانیانی که به گرجستان مهاجرت کرده اند، نه با هدف اقامت و زندگی بلکه با هدف سرمایه گذاری در گرجستان به این کشور مراجعه کرده اند. آنها به خوبی میدانند در صورتی که گرجستان به یکی از اعضای اتحادیه اروپا تبدیل شود، تا چه حد قیمت املاک و مستغلات آن افزایش پیدا میکند. علاوه بر افزایش قیمت ملک و رونق اقتصادی، در صورتی که این کشور به اتحادیه اروپا بپیوندد، ویزای شهروندان آن، به ویزای شینگن ارتقاء پیدا میکند. این یعنی سفر به ۲۶ کشور اروپایی با کمترین دردسر.

بسیاری از ایرانیانی که تا قبل از این قصد داشتند با سرمایه خود کسب و کاری را در کشور راه اندازی کنند، پس از افزایش بی رویه قیمت ها، از ترس نابود شدن سرمایه شان تصمیم گرفتند کشور گرجستان را برای سرمایه گذاری انتخاب کنند و برای انجام این فعالیت به آن مهاجرت کردند. دلیل این تصمیم نیز بسیار روشن است. کشور گرجستان در بین بیش از ۱۵۰ کشور جهان، رتبه ۹ سهولت راه اندازی کسب و کار را به خود اختصاص داده است که این موضوع باعث جذب حداکثری سرمایه ها شده.

اگر نگاهی به اخبار دو سال اخیر در جهان داشته باشیم، مشاهده میکنیم که کشور های مختلفی مورد حملات تروریستی قرار گرفتند اما یکی از معدود کشور هایی که همچنان امنیت خود را حتی در این وضعیت نابسامان حفظ کرد، کشور گرجستان بود. امنیت بالا از دیگر دلایل تشویق ایرانیان برای مهاجرت است. در کنار امنیت بالا، نزدیک بودن این کشور به ایران و همینطور عبور و مرور آسان ایرانیان به آن از دیگر مزایا است. سفر به گرجستان برای ایرانیان نیاز به اخذ ویزا ندارد و تنها با پاسپورت میتوان به این کشور سفر کرد.

در نهایت نیز میتوان به عنوان آخرین مزایای مهاجرت به گرجستان، به امکانات تفریحی بالا و طبیعت بسیار زیبا و خیره آن کننده اشاره کرد. پوشش گیاهی این کشور بسیار زیبا و البته دست نخورده است. همینطور امکانات تفریحی ساخته شده در آن باعث جذب هزاران مسافر از اقصی نقاط جهان میشود. تمامی این نقاط مثبت باعث شده تا کشور گرجستان با ۵ میلیون نفر جمعیت، در سال ۲۰۱۸، میزبان بیش از ۸ میلیون نفر توریست و مسافر باشد.

برای خرید ملک در گرجستان، سرمایه گذاری در گرجستان و اقامت گرجستان یا راه اندازی بزینس در گرجستان نیاز به اطلاعات بیشتری دارید؟
کارشناسان آوا جورجیا در بخش های مختلف آماده پاسخگوئی و ارائه مشاوره تخصصی به شما هستند.

تماس با آوا جورجیا:

گرجستان، تفلیس، خیابان لسلیدزه، شماره ۱۴

مدیرعامل: آقای ایلیا دهقانی

info@avageorgia.net
30 20 43 555 (00995)

آوا جورجیا (ثبت: ۴۰۴۵۸۱۰۰۱) یک شرکت گرجی به ثبت رسیده و قانونی در گرجستان است که در زمینه املاک گرجستان، سرمایه گذاری در گرجستان و اخذ اقامت گرجستان خدمات متنوعی را ارائه میکند.
کلیه کارشناسان آوا جورجیا مقیم گرجستان و با تسلط به زبان های فارسی، گرجی، آذری، انگلیسی، روسی درخواست های مشاوره متقاضیان در دپارتمان های مختلف املاک، سرمایه گذاری، حقوقی، اداری، مارکتینگ را بررسی میکنند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در عکس

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *