دسر / Dessertسبک زندگیطرز تهیه / دستور پخت آشپزی

طرز تهیه ژله گل انار مخصوص شب یلدا


طرز تهیه ژله گل انار : شب یلدا یا شب چله یکی از کهن ‌ترین جشن‌ های ایرانی ها می باشد. در این جشن، طی شدن بلندترین شب سال و به دنبال آن بلندتر شدن طول روزها در نیم‌ کره شمالی، که مصادف با انقلاب زمستانی است، گرامی داشته می‌شود. یلدا به زمان بین غروب آفتاب از ۳۰ آذر (آخرین روز پاییز) تا طلوع آفتاب در اول ماه دی (نخستین روز زمستان) گفته می ‌شود. در این شب انواع میوه‌ ها مانند هندوانه و انار، انواع دسرها، آجیل و غیره تهیه شده و خانواده ها به دور هم جشن می گیرند. حال در این مطلب قصد داریم تا طرز تهیه ژله انار ویژه شب یلدا را آموزش دهیم. با دستور پخت ماگرتا همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه ژله گل انار

دانه انار – به مقدار لازم
یک بسته ژله انار
یک لیوان آب جوش
نصف لیوان آب سرد

طرز تهیه ژله گل انار مخصوص شب یلدا

دستور پخت ژله گل انار یلدایی

ابتدا پودر ژله را با یک لیوان آب جوش بن ماری کرده تا دانه هاى ژله کاملا در آب حل و ژله شفاف شود.

سپس اجازه می دهیم تا ژله خنک و نیم بند شود. حال در این فاصله، انارها را برش زده و دانه های انار که به صورت دسته اى کنار هم روى پوست سفید قرار دارد و اصطلاحا به آن گل انار می گویند را در می آوریم.

بعد از این مرحله گل انار را داخل قالب سیلیکونی به شکل نیم دایره به صورت برعکس قرار میدهیم به صورتی که روى گل، کف قالب قرار بگیرد. حال ژله ى نیم بند را، روى انار ریخته و داخل یخچال میگذاریم تا کاملا ببندد.

در نهایت هم دور ژله را آزاد کرده و از قالب به راحتی جدا می کنیم و داخل ظرف مورد نظر خود سرو می کنیم. این ژله معمولا در مهمانی های شب یلدا تهیه و سرو می گردد. نوش جان

طرز تهیه ژله گل انار مخصوص شب یلدامنبع مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا