سوره بروجقرائت سوره بروجمذهبیمعنی سوره بروج

قرائت سوره بروج | فضائل قرائت سوره بروج و آثار و برکات این سوره


فضائل قرائت سوره بروج و آثار و برکات این سوره

قرائت سوره بروج جزو سوره های مکی می باشد که در جزء سی ام قران جای دارد و در آیه نخستین این سوره خداوند به آسمان سوگند یاد می کند که از برج های گوناگون و متعدد برای حرکت ماه و سیارات بهره مند است به همین خاطر این سوره مبارکه با نام «بروج» ناگذاری شده است.با توجه به محتوای سوره به نظر می رسد که هدف اصلی تقویت روحیه مومنان، تشویق آنان به پایداری در مقابل شکنجه های مشرکان و آرامش دادن به پیامبر اکرم (ص) بوده است، این سوره مبارکه به منظور توجه دادن انسان ها به عظمت پروردگار و زمینه سازی جهت مطالب بعدی با سوگند به آسمان دارای ستارگان، روز قیامت و شاهد و مشهود شروع می شود.

قرائت سوره بروج | فضائل قرائت سوره بروج و آثار و برکات این سوره

آشنایی با فضیلت و خواص سوره بروج
سوره مبارکه بروج با نام سوره «پیامبران» نیز نامیده شده است که تعداد آیات آن ۲۲، تعداد کلمات ۱۰۹ و تعداد حروف ۴۲۸ است که قرائت این سوره برکات و آثار زیادی را به همراه دارد، در ادامه به شرح احادیث و روایات در رابطه با خواص تلاوت سوره بروج خواهیم پرداخت:

قرائت سوره بروج | فضائل قرائت سوره بروج و آثار و برکات این سوره

به روایت از رسول خدا (ص) :
هر کس سوره بروج را قرائت کند ده برابر روزهای جمعه و روزهای عرفه ای که او درک کرده است به او پاداش داده می شود. قرائت سوره بروج انسان را از ترساننده ها و سختی ها نجات می بخشد.

قرائت سوره بروج | فضائل قرائت سوره بروج و آثار و برکات این سوره

امام صادق (ع) فرمودند :
هر کس سوره بروج را در نمازهای واجب خود بخواند در محشر و موقف هایی که در پیش خواهد داشت همراه با پیامبران و رسولان و صالحان خواهد بود زیرا سوره بروج سوره پیامبران است.اگر بخواهند کودکی را از شیر جدا کنند و شیر را از او بگیرند این سوره را بر او بخوانند. این دو ره برای او آسان خواهد شد و هر کس هنگام خواب این سوره را بخواند تا صبح در امان خدا خواهد بود.هر کس سوره بروج را بر آب بخواند و به کسی که سم خورده است بنوشاند سم به او آسیبی نمی رساند.منبع مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا