ابرهای سبزاخبار حوادثشهر خنج استان فارسفیلم ابرهای سبز در شهر خنج

ماجرای فیلم ابرهای سبز در آسمان خنج استان فارس + جزئیات و علت


فیلمی از ابرهای سبز رنگ در شهر خنج استان فارس آسمان دست به دست میچرخد که کمتر در خاورمیانه دیده میشود و بیشتر در آمریکا هنگام وقوع ترنادو و طوفان سهمگین مشاهده میشود. این پدیده باعث وحشت و هراس مردم شده است فیلم را در مجله اینترنتی حرف تازه ببینید.

ماجرای فیلم ابرهای سبز در آسمان خنج استان فارس + جزئیات و علت

فیلمی از نزدیک شدن‌ ابرهایی با رنگ سبز در شهر خنج استان فارس در فضای مجازی انتشار یافته است. غالباً چنین ابرهایی را بیشتر در امریکا میبینیم و به ندرت و خیلی کم در منطقه خاورمیانه شکل میگیرند .

علت دیده شدن ابرهای سبز در آسمان شهر خنج

در دانش هواشناسی، ابر‌ها ممکن است به رنگ‌های مختلف دیده شوند که معمولا مردم، رنگ قرمز را زیاد دیده اند.
علیزاده افزود: این پدیده کاملا طبیعی است و مردم نگران نباشند.
آسمان جنوب استان فارس در حال حاضر ابری است و در برخی از شهرستان‌ها ازجمله خنج، لارستان، گراش، داراب و زرین دشت بارش باران‌های رگباری و تگرگ ادامه دارد
خبرگزاری صداوسیما مرکز فارس ، محمد علیزاده کارشناس اداره کل هواشناسی استان فارس گفت: این پدیده به علت شکست نور ایجاد شده است.

ابرهای سبز نشانه چیست؟

ابرهای سبز رنگ غالباً در امریکا دیده میشود و به ندرت و خیلی کم در منطقه خاورمیانه شکل میگیرند.
ابرهای سبز رنگ یک سیگنال از وقوع تورنادو یا طوفانی ناگهانی محسوب می شوند.
William Beasley، پروفسور هواشناسی دانشگاه اوکلاهاما این حرف ها را تایید می کند. او توضیح می دهد که همه این ها به ذرات رطوبت موجود در این ابرهای طوفانی بعد از ظهر برمی گردد. آن ها نور قرمز را جذب می کنند و نور پراکنده شده را آبی نشان می دهند. وقتی آن ها در برابر محیطی با نور قرمز شدید مانند افتاب خورشید در حال غروب قرار می گیرند، اثر خالص آن رنگ سبز خواهد بود.
با این وجود، از نظر کریگ بورن، فیزیکدان دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا، ابرهای طوفانی سبز لزوما به معنای تورنادو و یا طوفان تگرگ نیست. اساسا تورنادو یا طوفان تگرگ هم با ابرهای سبز رنگ و هم بدون آن ها می توانند وقوع یابند.
به همین دلیل است که می گوییم آماده شدن برای چنین شرایطی ضروری می باشد و نباید فقط متکی به آن چه می بینید باشید.

به گفته ی او، ابرهای سبز به طور کلی پیش بینی کننده ی رعد و برق شدید هستند. اسکات بکمهیر، یک هواشناس از مؤسسه تعاونی مطالعات ماهواره هواشناسی در UW-Madison می گوید: ابرهای سبز اغلب ابرهای بلند هستند، و ابرهای بلند یک عنصر مهم برای تورنادو و طوفان های احتمالی است.

ماجرای فیلم ابرهای سبز در آسمان خنج استان فارس + جزئیات و علت

ابرهای سبز نشانه وقوع تورنادو هست

دیدن ابر سبز رنگ لزوما به معنای وقوع تورنادو نیست، بلکه به معنای احتمال وقوع تورنادو می باشد. به هر حال ابر سبز رنگ وقوع شرایط سخت را هشدار می دهد.

هشدار هنگام دیدن ابر های سبز رنگ

اگر شما می خواهید از باران های سیل آسا و بادهای شدید دوری کنید، با دیدن ابر های سبز به پناهگاه بروید. اگر در هنگام عصر ابرهای سبز رنگی دیدید که به سمت شما می آیند، فورا منطقه را ترک کنید و یا حداقل به جای مطمئنی پناه ببرید که دارای وسایل و ملزومات ضروری هنگام وقوع شرایط سخت باشد و اگر شما فاقد چنین مکانی می باشید، هرچه سریعتر آن را برای خود فراهم سازید!

طوفانهای تورنادو

این ابرها به مدت طولانی از سوی افرادی که در مناطق مستعد وقوع تورنادو زندگی می کنند، یک سیگنال از وقوع تورنادو یا طوفانی ناگهانی محسوب می شوند که از بزرگترین طوفان های ایالات متحده می باشد. این طوفان ها تکزاس شمالی، اوکلاهاما، کانزاس، نبراسکا و ماورای آن ها را در بر می گیرند. Traditional folk wisdom می گوید که رنگ شوم ابرها از تمام قورباغه ها و ملخ هایی می آید که گردباد ها به آسمان می برند!

چرا رنگ ابرها سبز دیده میشود؟

حالا چرا سبز رنگ؟ Pecos Hank می گوید که همه چیز به طیف رنگی و شیوه ی جذب و بازتاب نور خورشید باز می گردد:

“بعضی از بزرگترین طوفان ها می توانند تولید نواحی بزرگی با باران سنگین به مانند ریزش آبشار کنند. طوفان شناسان این نواحی را “هسته” می نامند. گاهی اوقات بخشی از ابرهای طوفان به شما نگاهی آنی به هسته ی قرار گرفته در بالاسر می دهند. اگر شما در نیمروز در زیر پایه ی طوفان باشید، هسته اغلب به رنگ آبی یا فیروزه ای دیده می شود.
اما در اواخر بعدازظهر و شب هنگامی که بیشترین فعالیت طوفان رخ می دهد، نور خورشید که طلایی مایل به زرد می باشد ممکن است با هسته ی آبی ترکیب شود و اثر خالص آن رنگ سبز باشد. می دانید که زرد و آبی، سبز را می سازند.منبع مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا