آموزش و پرورش / Educationسبک زندگی

محور زندگی دینی چیست 🕵️ دینی دوازدهم


محور و روح زندگی دینی چیست؟ طبق آنچه که در کتاب دینی دوازده گفته شده است پاسخ این سوال «توحید» می باشد. برای مشاهده اطلاعات بیشتر در این زمینه در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

مطلب پیشنهادی : شیطان توانایی فریب چه کسانی را ندارد

محور زندگی دینی چیست 🕵️ دینی دوازدهم

روح و محور زندگی دینی چیست

توحید یعنی اعتقاد داشتن به خدای یکتا به عبارت دیگر یعنی اینکه خداوند هیچ همتا و شریکی ندارد. در اسلام به این موضوع خیلی تاکید شده است و بدون اعتقاد به توحید هیچ اعتقاد دیگری اعتبار ندارد. توحید دارای دو بعد فردی عملی و اجتماعی عملی است که هر دو آن را در ادامه توضیح می دهیم.

۱- بعد فردی توحید عملی : اطاعت کردن از دستورات خداوند می باشد، کسی که از این امر پیروی می کند در تلاش است که تمایلات درونی و تصمیم های خود را در راستای رضای خداوند انجام دهد. چنین شخصی در همه کارهای روزانه خود همیشه خداوند را در نظر می گیرد و همیشه در حیطه فرمان های خداوند می باشد.

۲- بعد اجتماعی توحید عملی : اطاعت کامل و در جهت خداوند قرار گرفتن کلیه نهادها و ارکان یک جامعه. به جامعه ای توحیدی گفته می شود که حاکم آن بر اساس قوانین خداوند انتخاب شده باشد و آن حاکم باید قوانین الهی را در جامعه به اجر در بیاورد.

✅ در این نوشته به سوال محور زندگی دینی چیست از کتاب دینی کلاس دوازدهم پاسخ دادیم، اگر سوال دیگری دارید کافیست آن را از قسمت دیدگاه برای ما بنویسید و یا آن را به همراه عبارت ماگرتا در گوگل جست و جو نمایید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.منبع مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا