بیوگرافی افراد مشهوربیوگرافی ولودیمیر زلنسکیرئیس جمهور اوکراین کیست؟عکسهای ولودیمیر زلنسکیهمسر ولودیمیر زلنسکیولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین

ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین


بیوگرافی و عکسهای ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین و همسرش و سوابق

ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین و رئیس کنونی دولت اوکراین است. ما در این بخش از حرف تازه بیوگرافی کامل شخصی و سیاسی و سال ریاست جمهوری و سوابق و واکنش به حادثه سقوط هواپیمای اوکراین بر اثر شلیک موشک به همراه تصاویر و عکسهای شخصی و خانواده و همسر وی را مشاهده و میخوانید

ولودیمیر الکساندرویچ زلنسکی رئیس جمهور اوکراین و رئیس کنونی دولت اوکراین و کمدین و شومن، بازیگر، مجری، تهیه‌کننده و نویسنده در ۲۵ ژانویهٔ ۱۹۷۸ در اوکراین به دنیا امده و کمدین اهل اوکراین است.

ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین

رئیس جمهور اوکراین کیست؟

ولودیمیر زلنسکی، یک کمدین و چهره شناخته شده برنامه‌های تلویزیونی است که با وجود نداشتن تجربه سیاسی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۱ آوریل سال جاری میلادی در اوکراین پیروز شد.

از کمدینی تا ریاست جمهوری

زلنسکی در مجموعهٔ تلویزیونی طنز خادم ملت، که در سال ۲۰۱۵ میلادی تولید شد، نقش رئیس‌جمهور تصادفی اوکراین را بازی کرد.

در سال ۲۰۱۵ زلنسکی به عنوان نقش اصلی در سریالی با نام «خادم ملت» بازی می‌کند.
در این سریال او به طرز عجیبی از یک معلم تاریخ ساده به رئیس‌جمهوری کشور تبدیل می‌شود. در این سریال به موضوع فساد فراگیر در دستگاه‌های دولتی با درون‌مایه طنز پرداخته شده است و معلم تاریخی که حال رئیس‌جمهوری کشور است، باید با آن مبارزه کند..

ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین
بخش عمده کمپین انتخاباتی زلنسکی در شبکه‌های اجتماعی انجام شد و توانست رأی رأی‌دهندگان جوان را از آن خود کند. وی همچنین با پرهیز نکردن از سخن گفتن به زبان روسی حمایت شهروندان روس تبار شرق اوکراین را به‌دست‌آورد

وی متاهل است و ازدواج کرده و تصاویری از همسرش را مشاهده میکنید

ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین

دوره ریاست جمهوری در اوکراین

وظایف رئیس‌جمهور شامل روابط بین‌المللی، تعیین سیاست‌های خارجی، انجام مذاکرات و امضا معاهدات بین‌المللی است. رئیس‌جمهور با رای مستقیم مردم اوکراین برای یک دوره پنج ساله انتخاب می‌شود. فرد منتخب محدود به دو دوره متوالی ریاست‌جمهوری است.

ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین

اقامتگاه رسمی رئیس‌ جمهور اوکراین

اقامتگاه رسمی رئیس‌جمهور کاخ ماریینسکی است که در پایتخت اوکراین، شهر کیف واقع شده‌است. دیگراقامتگاه‌های رسمی رئیس‌جمهور خانه چیمرز و خانه بیوه گریان است که برای بازدید رسمی توسط نمایندگان خارجی استفاده می‌شود.

دفتر ریاست‌جمهوری اوکراین به صورت غیررسمی با عنوان بانکوا شناخته می‌شود که نام خیابانی است که این دفتر در آن قرار دارد. دفتر ریاست‌جمهوری وظیفه مشورت با رئیس‌جمهور در امور داخلی و خارجی و مسائل حقوقی را دارد.

اکنون زلنکسی رئیس جمهور کشور اکراین است.

ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین

واکنش ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین به سقوط هواپیمای اوکراینی

رئیس‌جمهور اوکراین تاکید کرد از انتشار تئوری‌های بی‌پایه و بدون مدرک درباره سقوط هواپیما در ایران باید خودداری کرد.

به گزارش حرف تازه و به نقل از اینترفکس، ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین در اولین واکنش به سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ متعلق به خطوط هوایی این کشور در حومه تهران تاکید کرد که از انتشار تئ‌وریهای بی پایه و بدون مدرک در زمینه سقوط این هوایپیما باید دوری کرد.

رئیس‌جمهور اوکراین که چهارشنبه در سفر عمان به سر می‌برد بعد از انتشار اخبار سقوط هواپیمای اوکراینی در تهران سفر خود را نیمه‌کاره رها کرد و به کیف برگشت.

ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین

زلنسکی همچنین به دادستان عمومی این کشور دستور داده یک پرونده جنایی در ارتباط با سقوط این هواپیما تشکیل دهد.

سفارت اوکراین در تهران پیش از این اعلام کرده بود که سقوط این هواپیما در نتیجه یک حمله تروریستی نبوده است.

نخست وزیر اوکراین نیز با بیان اینکه ۱۱ شهروند این کشور در این سانحه مرگبار کشته شده‌اند، اعلام کرد که یک تیم متخصص را برای تحقیق درباره سقوط بوئینگ ۷۳۷ به ایران اعزام خواهد کرد.

شرکت هواپیمایی اوکراین ایرلاین نیز اعلام کرد که این هواپیما در سال ۲۰۱۶ ساخته شده بود و مستقیما از شرکت تحویل این شرکت شده است.

عکس ولودیمیر زلنسکی و همسرش

ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین

عکسهای ولودیمیر زلنسکی

چند تصویر جالب و دیدنی رئیس جمهور فعلی اوکراین را مشاهده کنید

ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین

ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین

ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین

ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراینمنبع مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا