درمان / Cureسبک زندگیسلامت

پاسخ به مهمترین ❓ سوالات درباره ویروس کرونا ۲۰۱۹


کرونا ویروس ها یک خانواده بزرگ از ویروس ها می باشند که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا بیماری های خطرناک تری مانند سارس، مرس و کووید ۱۹ را شامل می‌شوند. این ویروس معمولا علائم آنفولانزا و ایجاد تنگی نفس را در بیمار ایجاد می کند و بزرگترین تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا پایین تر بودن میزان مرگ و میر در این ویروس می باشد. ویروس COVID-19 هنوز در حال مبتلا کردن افراد زیادی در چین و شیوع در کشورهای دیگر دنیا می باشد و این موضوع استرس زیادی را به مردم وارد کرده است.

به همین منظور در ادامه در بخش سلامت ماگرتا مقاله ای با مضمون پاسخ سوالات درباره کرونا را برای آرامش خاطر شما آماده کرده ایم، با ما همراه باشید.

تست انلاین کرونا

این تست توسط سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران فراهم شده است. الگوریتم‌های این برنامه با همکاری اساتید و نظارت سازمان نظام پزشکی تهیه شده اما نباید نتایج آن را به صورت ۱۰۰ درصد قابل اتکا بدانید.

✅ هدف از ایجاد این تست جلوگیری از ایجاد ازدحام بدون دلیل در بیمارستان ها می باشد. هم اکنون می توانید برای شروع تست بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

💡 مطلب مرتبط : دانلود برنامه سامانه مقابله با کرونا اندروید 🦠 AC19 1.0.7

آخرین آمار مبتلایان کرونا به تفکیک استان

وب سایت سازمان بهداشت جهانی هر روزه آمار دقیقی از مبتلا شدگان، فوت شدگان و افراد بهبود یافته از ویروس کرونا را منتشر می کند می کند که شما می توانید با کلیک بر روی دکمه زیر وارد این وبسایت شده و پس از انتخاب تاریخ موردنظر آمار دقیق این بیماری در سرتاسر جهان را دریافت کنید.

هم چنین شما می توانید اخرین آمار کرونا در ایران (تعداد تلفات، مبتلایان و بهبود یافتگان) را به صورت جدا برای هر شهر را با کلیک بر روی دکمه زیر مشاهده کنید.

داروی کرونا ابوریحان ، آیا ایران داروی این ویروس را ساخته است؟

کشف داروی کرونا در ایران : طبق آنچه که در اخبار ۲۰:۳۰ گفته شد شرکت داروسازی ابوریحان با همکاری شرکت توفیق دارو قرار است دارویی با عمل کرد کنترل و درمان کرونا را تا ماه فروردین یا اردیبهشت ماه سال پیش رو در ایران عرضه کنند.

ویدیو داروی کرونا ابوریحان ساخت ایران

 

درمان کرونا با شربت خاکشیر

💡 پاسخ سوالات درباره کرونا، رسمی بودن درمان قطعی کرونا با شربت خاکشیر تایید شده توسط سازمان بهداشت جهانی و ارگان های رسمی نمی باشد و تنها در حد فرضیه می باشد.

پاسخ به مهمترین ❓ سوالات درباره ویروس کرونا ۲۰۱۹
غلط

پروفسور جی یانگ از دانشگاه دولتی در سخنرانی گفته است که :

موثرترین راه جلوگیری از ابتلا و شیوع ویروس کرونا ، استفاده از شربت خاکشیر می باشد. این دانه طلایی ، به طرز معجزه آسایی به ویروس کرونا حمله ور شده و در کمتر از ۳ ساعت آن را به کلی نابود می کند. پروفسور یانگ ضمن تاکید بر رعایت نکات بهداشتی و جلو گیری از شیوع این ویروس، بر مصرف حداقل دو نوبت شربت خاکشیر با فاصله ۶ ساعت تاکید کرده است.

اما واقعیت این است که این ادعای دکتر جی یانگ غیر علمی و در واقع یک شایعه است. همچنین خوب است بدانید که جستجو در ژورنال Chinese Medical که طبق شایعه ها این اخبار از این وبسایت می باشد، نتیجه ای پیرامون تاثیر خاکشیر بر کرونا نداشت.

❌ برای دریافت اخبار صحیح و واقعی در مورد داروی بیماری کرونا بهتر است تا به سازمان بهداشت جهانی و اخبار توجه داشته باشید تا فضای مجازی ….

کرونا کی تمام میشود ؟ کرونا در ایران کی فروکش میکند ؟

پاسخ سوالات درباره کرونا : زمان پایان کرونا به مردم بستگی دارد و تنها راه آن شکستن چرخه بیولوژیک ویروس با افزایش بهداشت همگانی است. قرنطینه خانگی بسیار مهم است و لطفا تا جایی که می توانید در خانه بمانید و برنامه‌های غیرضروری را عقب بیاندازید. این ادعا که ویروس کرونا با گرم شدن هوا از بین می رود تنها یک فرضیه می باشد و اثبات نشده است زیرا ویروس کرونا به تازگی منتشر شده است و اطلاعاتی کافی فعلا در دسترس نیست.

عوامل موثری که باعث شیوع مکرر ویروس کرونا در چین شده است

طبق صحبت های دکتر کیوان میرهادی کارشناس ارشد ویروس شناسی، سارس ۲۰۰۲ ، در شهر فوشان چین و در ماه نوامبر رخ داد، که یکی از سردترین ماه های سال در چین است. به طور مشابه، کرونا جدید نیز ماه دسامبر در شهر ووهان اتفاق افتاد که باز یکی از سردترین ماهه های سال در چین می باشد. دانشمندان معتقدند که هوای سرد جریان خود به مخاط بینی را کاهش داده که در نتیجه باعث کمبود گلبول های سفید در آن ناحیه می شود. اگر ما مقدار کافی از گلبول های سفید نداشته باشیم ، ویروس به راحتی می تواند وارد سلولهای مخاط بینی شوند. بنابراین هوای سرد احتمالا در شیوع بیماری کرونا جدید و سارس نقش مهمی داشته است.

اما عاملی که نقش بیشتری دارد احتمالا خشکسالی و کمبود رطوبت بوده است. در سال ۲۰۰۲ در شهر فوشان چین جایی که سارس شیوع پیدا کرد، مشاهده شد که میزان بارندگی بسیار کم بود. به طور مشابه در دسامبر ۲۰۱۹، در ووهان، خشکسالی خیلی بدی وجود داشت که در ۴۰ سال اخیر دیده نشده بود. آنها معتقدند که به دلیل رطوبت کم هوا، مخاط بینی خشک می شود و حمله ویروس ها به سلول ها را آسان می کند. همچنین بین سلولهای مخاط بینی سیگنال هایی وجود دارد که یک سلول آلوده شده می تواند به سلول دیگری هشدار ویروس را بدهد. اما در رطوبت کم هوا این سیگنال ها مختل می شوند. این در تحقیقات آنفولانزا نشان داده شده است.

ویروس دیگری به نام مرس که شباهت زیادی به سارس و کرونا جدید دارد در سال ۲۰۱۲ در شهر جده عربستان شیوع پیدا کرد. اگر چه این منطقه سردسیر نیست، اما در ماه ژوئن که این ویروس پیدا شد، شهر جده بسیار خشک بود بنابراین، رطوبت یک عامل محافظ در برابر شیوع این ویروس ها است.

💡 این ها فقط یافته های جدید و جالبی هستند و نتیجه گری قطعی از آنها بسیار سخت می باشد.منبع مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا