رابطه زناشویی / Marital relationshipزندگی شاد / Happy Lifeسبک زندگیمهارت های زندگی

۱۱ اشتباه وحشتناک در اولین قرار عاشقانه که نباید درباره آن حرف زد


اولین قرار عاشقانه همیشه پر از هیجان ها ، استرس ، احساسات عجیب و جالب و البته نگرانی است.اولین قرار عاشقانه ممکن است شما اشتباهاتی انجام شوید که رابطه تان را به خطر می اندازد.

در چنین مواقعی همه آدم‌ها سعی می‌کنند بهترین لباس خود را بپوشند، بهترین عطر را بزنند و به چهره‌شان رسیدگی کنند.

بعضی‌ها هم هوشمندانه‌تر رفتار می‌کنند و از قبل در مورد موضوعات صحبت خود تحقیقاتی صورت می‌دهند.

اما به دور از همه کارهایی که گفتیم ، شما باید از انجام برخی کارها و بیان برخی حرف ها خودداری کنید که در زیر شرح میدهیم. با سبک زندگی ماگرتا همراه باشید.

۱۱ اشتباه وحشتناک در اولین قرار عاشقانه که نباید درباره آن حرف زد
اولین قرار عاشقانه

۱۱ اشتباه بزرگ در اولین قرار عاشقانه

۱. در اولین قرار هیچوقت در مورد رابطه قبلی خود حرف نزنید

همان‌طور که نباید در مورد زندگی عاشقانه قبلی طرف مقابل از او سوال بپرسید، خودتان هم نباید در این رابطه حرفی به زبان بیاورید. وقتی در مورد رابطه قبلی حرف می‌زنید این دو حس زیر به طرف مقابل منتقل می‌شود:

  1. شما مملو از تفکرات و ناراحتی‌ها و بدبینی‌هایی هستید که ممکن است رابطه با شما را برای طرف مقابل دشوار کند.
  2. هنوز هم در فکر عشق قبلی خود هستید.

تمرکز و حواس خود را روی شناخت طرف مقابل بگذارید. صحبت در مورد رابطه‌های قبلی را برای زمانی بگذارید که کاملا یکدیگر را شناخته‌اید و احساس عمیق نسبت به هم دارید.

۲. در مورد آینده خیال پردازی نکنید

مردها معمولاً استاد به بازی گرفتن قرار اول هستند اما خانم‌ها در مقابل استاد خیال‌پردازی کردن هستند. اگر می‌بینید که هنوز از قرار سومتان نگذشته فرد را در فکرتان برای ازدواج بررسی می‌کنید، بهتر است به خودتان یادآور شوید که خیلی تند نروید. 

در ۳ تا ۶ ماه اول رابطه، شما با اکسی‌توسین رابطه را می‌گذرانید، همان ماده‌‌ای که در شکلات وجود دارد.

این ماده حس شادی و خوشحالی ایجاد می‌کند که در کنار عاشق شدن می‌آید. مغز شما را این ماده فرح‌ بخش دزدیده و توانایی شما را برای خوب فکر کردن گرفته است.

تا زمانی که نتوانسته‌اید یک نفر را خوب بشناسید و در موقعیت‌های مختلف واکنش‌ها و رفتارهای او را مشاهده کنید، به نفعتان است که تصمیم جدی در مورد او نگیرید.

به آن تصوری که از آن فرد در خودتان ساخته‌اید بسنده نکنید. این باعث می‌شود انتظارات غیر واقع بینانه در خود شکل بدهید که موجب ناکامی و ناامیدی‌های آتی می‌شود.

۳. در اولین قرار در مورد سیاست و مسائل سیاسی صحبت نکنید

شاید یک فعال اجتماعی باشید یا از علاقه‌مندان خبر و مسایل سیاسی کشور اما این را بدانید که چنین صحبت‌هایی جایش در یک قرار عاشقانه نیست. این کار از آن مسائلی است که می‌تواند خیلی راحت یک قرار را خراب و طرف مقابل را از شما دلزده کند.

۱۱ اشتباه وحشتناک در اولین قرار عاشقانه که نباید درباره آن حرف زد
قرار عاشقانه و اشتباهات آن

۴. امور روزمره زندگی کسل کننده است از آن سخن نگویید

بهتر است که حقیقت را قبول کنید: بیشتر کارهایی که شما در طول روز انجام میدهید اصلا جالب نیستند حداقل برای خانمی که هنوز با او آشنا نشده اید.

شاید احساس می کنید که فرد بذله گو و شوخ طبعی هستید اما باز هم شوخی شما در مورد دستگاه تهویه محل کارتان برای او جذابیت نخواهد داشت.

در میان گذاشتن چنین اموری نیازمند صمیمیت بالا و آشنایی زیاد می باشد و تنها در صورت وجود شناخت کامل، شرح وقایع روزمره سرگرم کننده می شود.

پس مسائلی از قبیل رفتن به خشکشویی، میزان گرمای قهوه، مدت زمان دوش روزانه و … را در حضور او بازگو نکنید.

همچنین از صحبت کردن در مورد برنامه های تلویزیونی و فیلم های سینمایی نیز پرهیز کنید.

البته مرور کوتاه شوی تلویزیونی شب گذشته چندان بد نیست اما بازآفرینی مجدد آن به همان اندازه که برای پسر خاله کوچک شما شگفت انگیز است برای خانمی که پیش روی شما نشسته است سرگرم کننده نخواهد بود.

۵. در اولین قرار با ارقام و آمار بازی نکنید !

بسیار طبیعی است که در همان روزهای اول دوست داشته باشید در مورد سبک زندگی طرف مقابل اطلاعات زیادی کسب کنید و بدانید چه سرگرمی‌هایی دارد. اما توصیه می‌کنیم سوالات زیر را به هیچ عنوان مطرح نکنید:

  • اخیرا با چند نفر قرار گذاشته‌ای؟
  • اپلیکیشن دوست‌یابی داری؟ تا الان چند تا گزینه مناسب به تو پیام داده‌اند؟
  • چه مدت مجرد و تنها بودی؟

لطفا جلوی کنجکاوی‌های شدید خود را بگیرید و در این موارد سوال نپرسید. به این خاطر که طرف مقابل پیش شما احساس ناامنی پیدا می‌کند و تصور می‌کند که انسان حسودی هستید.

یا اگر مثلا بگوید که برای مدت طولانی مجرد و تنها بوده احتمالا این سوال برایتان ایجاد می‌شود که چه مشکلی داشته که اینقدر تنها مانده است؟

همه این سوالات مخرب یک رابطه سالم و شاد هستند. در اولین قرار لطفا زندگی گذشته و زندگی شخصی فرد موردعلاقه‌تان را نادیده بگیرید و سعی کنید از رفتار و حرف‌های خودش، شخصیتش را شناسایی کنید.

۶. عجله برای شروع کردن و یا تمام کردن نداشته باشید !

در عشق بی پروا هستید؟ آیا برای اینکه فقط بفهمید آب سرد است در عمق دریا شیرجه می‌زنید؟ پس این اشتباه مال شماست. 

اینکه خیلی زود خودتان را درگیر کنید یک علامت هشدار بزرگ است. اگر این عادت را دارید، پس باید قدم ‌هایتان را بشمارید و باملاحظه‌تر رفتار کنید.

اگر هم معمولاً عاشق کسانی می‌شوید که این اخلاق را دارند، این شما هستید که باید سرعت رابطه را کمی کمتر کنید یا اینکه اصلاً آن رابطه را دنبال نکنید.

۱۱ اشتباه وحشتناک در اولین قرار عاشقانه که نباید درباره آن حرف زد
اولین قرار عاشقانه با فرد مورد علاقه خود

۷.  از روش « بیلبورد » استفاده کنید

روش بیلبورد چیست؟ برایتان توضیح می‌دهیم. قبل از آن بگوییم که تقریبا بیشتر مردم در مورد حرف‌هایی که باید در جلسه اول آشنایی مطرح کنند شک دارند.

ولی ما کار را برایتان ساده می‌کنیم. وقتی می‌خواهید موضوعی را مطرح کنید و در مورد آن شک دارید به این فکر کنید که آیا حاضرید این جمله (یا حرف) با عکس شما روی بیلبوردی در سطح شهر منتشر شود؟

اگر پاسختان منفی است، پس یعنی نباید در جلسه اول این حرف را به زبان بیاورید زیرا ناخودآگاهتان دوست ندارد این طرزفکرتان از همان اول برای طرف مقابل رو شود.

۸. در اولین قرار از تمایلات جنسی اصلا حرف نزنید !

صحبت کردن در مورد نیازهای جنسی در اولین قرار ملاقات درست شبیه به این است که در مصاحبه شغلی خود در مورد بستنی مورد علاقه تان صحبت کنید! پای خود را بیشتر از گلیمتان دراز نکنید.

به واقعیت باز گردید چرا که او از طریق “صمیمیت بیش از حد” “حس کنجکاوی” و “تجربیات گذشته تان” به سمت شما جذب نخواهد شد. او افکار شما را کودکانه تلقی می کند و در نظر او منحرف جلوه می کنید.

سعی کنید مانند یک فرد بالغ با مسائل جنسی برخورد کنید زیرا او یک چنین انتظاری از شما دارد.

سعی کنید که همیشه طرف مقابل شما کسی باشد که بحث پیرامون این مطالب را آغاز می کند بعد هم خود را کنترل نموه و شان انسانی خود را حفظ کنید.

۹.  از منفی بافی دوری کنید

هرگز احساسات منفی و ناراحتی‌های خود را با خود سر اولین قرار نبرید! احساسات آدمی کاملا واگیردار و مسری است.

وقتی شما در مورد یک اتفاق ناگوار یا احساسات منفی صحبت می‌کنید، طرف مقابل نیز حس منفی شما را به خود می‌گیرد و خوشحالی‌اش را از دست می‌دهد.

این را به یاد داشته باشید در قرارهای عاشقانه شما باید برای کشف شخصیت و احساسات و عقاید طرف مقابل هیجان داشته باشید و ببینید آیا می‌توانید زندگی خود را با او مشترک شوید یا خیر.

پس از حرف‌های بی‌ارزش در یک قرار عاشقانه پرهیز کنید.

۱۱ اشتباه وحشتناک در اولین قرار عاشقانه که نباید درباره آن حرف زد
اولین قرار ملاقات عاشقانه

۱۰. از خود گذشتگی زیاد برای رابطه نداشته باشید

اگر احساس می‌کنید که بیشتر از آنچه که برای جلب توجه کسی مایه می‌گذارید، در این رابطه خرج می‌کنید، پس باید بدانید که این از خود گذشتگی‌ها بیش از اندازه است.

معمولاً آدم‌ها وقتی اعتمادبه‌نفسشان پایین باشد این رفتار را دارند.

باید اینقدر برای خودتان ارزش بگذارید که نیازهای خودتان را هم درست مثل نیازهای طرف‌مقابل محترم بشمارید.

این یعنی داشتن یک رابطه متعادل. یک رابطه موفق همیشه باید دوطرفه باشد و دو طرف به همان اندازه که دریافت می‌کنند باید مایه بگذارند.

اگر فکر می‌کنید در رابطه‌ای هستید که مزایای زیادی دارد اما نقاط ضعفی هم دارد که باید اصلاح شود، بهتر است به دنبال راه‌های موثر برای حل این مشکلات و تضادها باشید. مشاوره راه خوبی برای کنترل و هدایت مشکلات روابطتان است.

۱۱. حس ناامنی و استرس خود را مخفی کنید

اگر کسی هستید که در زمان نگرانی و استرس، ذهنش درست کار نمی‌کند و نمی‌تواند پاسخ‌های درست و کاملی به صحبت‌های طرف مقابل بدهد، توصیه می‌کنیم قبل از حضور در سر قرار، خوب حرف زدن را تمرین کنید. از بیان واژه‌ها و عبارت‌هایی مثل شاید، کمی، فکر کنم و امکان دارد … خودداری کنید.

پیشنهاد طلایی نهایی

تمام موارد ذکر شده جزء مسائل رایج به شمار می آیند و هیچ یک از آنها صد در صد نیستند. هر فردی دارای خصوصیات منحصر به فردی است و شما باید با توجه به شخصیت افراد نکات لازم را انتخاب کنید و آنها را رعایت کنید.

از کارهایی که باعث میشود تا شما در نظر آنها کودن جلوه کنید به شدت بپرهیزید. برای رسیدن به موفقیت باید راه نفوذ به درون آنها را بیابید اما بیش از اندازه هم از مرکز اصلی خارج نشوید.

در مقابل عیوب خود یک حفاظ محکم بکشید در غیر اینصورت خیلی سریعتر از آنکه بتوانید به او بگویید “روز خوبی بود، اینطور نیست؟” به سمت درب خروجی حرکت خواهد کرد .

آیا شما هم تجربه ای از اولین قرار عاشقانه خود دارید ؟ نکته ای داشته اید که واقعا برایتان مفید بوده است ؟ نظرتان را در قسمت دیدگاه برایمان به اشتراک بگذارید.

منبع مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا