لباس مجلسیمدل لباس مجلسی 2019مدل لباس مجلسی بلندمدل لباس مجلسی ترکیه ایمدل لباس مجلسی دکلتهمدل لباس مجلسی لختی

۱۰۱ مدل لباس مجلسی جدید ۲۰۱۹


ژورنال جدیدترین مدل های لباس مجلسی سال ۲۰۱۹

مدل لباس مجلسی ::  در این بخش از مجله ساتیشو به معرفی مفصل انواع لباس مجلسی، انواع پارچه ها و مدل های یقه همراه با اصول ست کردن لباس مجلسی با دیگر اکسسوری ها همانند کیف ، کفش و … پرداخته ایم . اگر شما نیز به دنبال مدل لباس های شیک و باکلاس همراه با نکات شستشو و ست کردن هستید پیشنهاد می کنیم این مطلب را ازدست ندهید. امیدواریم با این نکات، زیبایی خاص و دلنشینی را برای خود محقق سازید.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

مدل لباس مجلسی بلند ۲۰۱۹ شیک

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

مدل لباس مجلسی گیپور و ساتن بلند دخترانه

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

مدل لباس مجلسی شیک زنانه جنس لمه

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

لباس مجلسی بلند ۲۰۱۹ ترکیه رنگ قرمز

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

مدلهای جدید لباس مجلسی زنانه بلند ۹۸

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

جدیدترین مدل لباس مجلسی رنانه ۲۰۱۹ لاکچری

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

شیک ترین مدل لباس شب ۲۰۱۹

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

معرفی انواع مدل لباس مجلسی

لباس مجلسی مدل ماهی: امروزه سبک لباس پری دریایی و یا لباس مجلسی های مدل ماهی به عنوان سبکی منحصر به فرد معرفی شده اند، این مدل لباس بالاتنه ای تنگ و چسبان دارد و قسمت دامن آن از زانو به پایین گشاد است. لباس مجلسی های مدل ماهی مناسب هر نوع اندام و فرم بدنی از قبیل چاق، لاغر، بلند، کوتاه و … . می باشند. اگر می خواهید در مراسم نامزدی و عروسی بدرخشید قطعا انتخاب اولتان لباس مجلسی مدل ماهی خواهد بود.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

انواع مدل لباس مجلسی زنانه

مدل لباس مجلسی شیپوری: لباس مجلسی شیپوری شانه ها و قسمت بالای سینه تنگی دارد. بعد آن از قسمت پایین سینه و یا کمر گشاد میشوند، این مدل لباس همانند مدل ماهی مناسب هر نوع اندام و فرم بدنی می باشد تاکید این لباس بر روی پهلوها، شکم و کمر است.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

لباس مجلسی بلند ۲۰۱۹

مدل لباس مجلسی کلوش: لباس های کلوش یا بالاتنه ای کلوش دارند یا داری پایین تنه کلوش می باشند. این مدل لباس ها ممکن است علاوه بر دامن کلوش آستین های کلوش مانند داشته باشند، بهتر است بدانید لباس مجلسی کلوش دارای پیله و چین های زیادی در قسمت دامن است. اگر کمری باریک دارید می توانید با این مدل لباس و یا لباس مدل ماهی زیبایی آن را به رخ بکشید.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

لباس مجلسی دخترانه ۲۰۱۹

علاوه بر مدل لباس باید به نکات دیگری از جمله جنس پارچه، عرض لباس، بلندی و مدل های آستین آن نیز دقت نمایید چرا که این موارد در زیبایی و شیک پوشی بسیار تاثیر گذارند.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

مدل لباس مجلسی زنانه

عرض لباس: بنا به سلیقه خودتان می توانید میزان پهنای قسمت دامن را کم و زیاد کنید ولی در نظر داشته باشید که هر چه دامن پهن تر و کلوش تری داشته باشید جلوه زیباتری را برای خود ساخته اید. دامن های با عرض کم و کم پهنا اندام شما را مانند خط صاف و کشیده نمایش می دهد.پس سعی کنید در اکثر موارد سراغ این مدلها نروید

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

مدل لباس مجلسی شیک ۹۸

بلندی لباس: بلندی لباس از ابتدای دامن شروع می شود تا قسمتی که بر روی زمین کشیده می شود. اگر می خواهید لباسی کوتاه و یا تا روی زانو داشته باشید قطعا باید لباس مجلسی مدل شیپوری را انتخاب کنید اما اگر دامنی بلند و دنباله دار می خواهید مدل ماهی و پری دریایی بهترین انتخاب است.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

جدیدترین مدل لباس شب ۲۰۱۹ با دامن پرنسسی

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

ما قبلا در ساتیشو به معرفی بهترین مدلهای لباس مجلسی جدید دخترانه و زنانه مد سال ۲۰۱۹ و انواع لباس محفلی بلند و کوتاه پرداخته ایم که پیشنهاد میکنیم از لینک های زیر آن ها را مشاهده کنید:

۵۵ مدل لباس مجلسی شیک ۲۰۱۹ با طرح های بلند و کوتاه

مدلهای جدید لباس مجلسی بلند مد سال ۹۸

لباس مجلسی شیک بلند ۹۸

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

معرفی انواع پارچه های مناسب لباس مجلسی

با یک بازار گردی یک ساعته متوجه می شود که چه پارچه های گوناگونی با رنگ های مختلف در بازار موجودند، اما همانطور که میدانید هر نوع پارچه مختص یک گونه لباس است به طور مثال شما نمیتوانید از پارچه پالتویی برای دوخت لباس مجلسی استفاده کنید. حتما اطلاع دارید که پارچه های گیپور ،کرپ، ساتن و لمه مناسب لباس مجلسی هستند اما مدل پارچه های دیگری وجود دارند که ناشناخته مانده اند، لذا در ادامه این مقاله پارچه های مجلسی و نحوه شستن آنها را برای شما به طور مفصل تشریح کرده ایم.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

لباس مجلسی دانتل

دانتل: مدل پارچه معروفی برای لباس مجلسی که علاوه بر وزن سبکش تنوع بسیار بالایی هم دارد این نوع پارچه بر روی تور بافته شده است است همین نکته تفاوت بین گیپور و دانتل را برملا می کند. دانتل در دوخت انواع لباس شب و لباس های مجلسی کاربرد دارد که این مدل لباس ها نیز مناسب چهار فصل سال می باشند.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

نحوه شستن و اتو کردن لباس مجلسی دانتل

لباس را در درون آب گرم قرار داده تا خیس شود با توجه به ظریف و یا ضخیم بودن بافت پارچه مقداری پودر لباس شویی به آب گرم اضافه کنید، لباس را به آرامی چنگ بزنید و دقت کنید به بافت پارچه آسیب وارد نشود چراکه دارای بافتی حساس است پس بهتر است در هوای آزاد خشک شود لباس ها را در سایه خشک کنید به دور از نور خوشید این روش بسیار بهتری است. برای اتو کردن این نوع پارچه ها باید نکاتی را نیز رعایت کنید، قبل از هرکاری از تمیز بودن کف اتو اطمینان حاصل کنید، پارچه سفید نازکی روی لباس قرار داده و به آرامی با درجه کم اتو بزنید و به مراتب درجه را بروی ارقام بیشتری تنظیم کنید. توجه کنید قسمت های توری با درجه کم اتو شود.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

لباس مجلسی دانتل بلند

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

مدل لباس شب گیپور

گیپور: گیپور شباهت بسیار زیادی به پارچه دانتل دارد با این تفاوت که زمینه توری ندارد، پارچه های گیپور موتیف های درشت، ضخیم و نقش ریزی دارند که معمولا با پارچه های ساده بیشتر خودنمایی می کنند ترکیبی از گیپور و پارچه ساده یک رنگ مدل بسیار زیبایی برای لباس مجلسی است.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

نحوه شستن و اتو کردن لباس مجلسی گیپور

لباس گیپوری خود را در محلول پودر لباس شویی و آب ولرم قرار دهید و اجازه دهید زمانی خیس بخورد و در تشت بماند اما ماندن بیش از حد لباس در آب بافت آن را در معرض آسیب قرار می دهد. بعد از گذشت یک ربع تا بیست دقیقه به آرامی چنگ بزنید و آب کشی نمایید. برای اتو کردن همانند دانتل روی آن پارچه سفید قرار داده و بادرجه کم اتو نمایید. برای هرگونه شسشتو و اتو لباس دوخته شده مزونی ابتدا باید به استاندارد های درج شده بر روی لباس دقت کرده و سپس اقدام نمایید.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

لباس مجلسی لمه ۲۰۱۹

لمه: پارچه ای براق فلزی است که به تازگی علاوه بر کاربرد در دوخت و ساز لوازم جانبی همانند کیف دستی در دوخت لباس مجلسی نیز از آن استفاده می شود. لمه پارچه ای سبک وزن با بافت های فلزی ناخالص است یا در واقع دارای نخ هایی با پوشش فلزی معمولی است.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

نحوه شستن و اتو کردن لباس مجلسی لمه

این نوع پارچه دارای پارچه ترکیبی پایه نیز می باشد که حالت کشی به پارچه دست میدهد بهتر است لباس های کشی را با آب داغ نشورید، لباس را در مقداری آب سرد گذاشته و با مقداری پودر و یا مایع لباس شویی شستشو دهید سپس در سایه در هوای آزاد به آن وقت دهید تا خشک شود این نوع پارچه نیاز به اتو ندارد.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

مدل لباس مجلسی ساتن ۹۸

ساتن: پارچه ای نرم، براق با تراکم بافت بالا است که وزنی سبک نیز دارد. در دوخت انواع لباس مجلسی از این نوع پارچه استفاده می شود چرا که این پارچه درخشندگی خاص خود را دارد و علاوه بر آن شل و لخت است که همین باعث میشود به آسانی فرم بدن را بگیرد، دومین دلیل محبوبیت نسبتا بالای ساتن این است که قیمت ارزانی دارد. این پارچه بدلیل بافت های ناپیوسته معایبی نیز دارد که شاخص ترین عیب آن نخ کش شدن می باشد.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

نحوه شستن و اتو کردن لباس مجلسی ساتن

اگر لباس ساتن تان هر نوع لکه ایی دارد بهتر است یک ربع لباس را در آب سرد قرار داده و مقداری مایع یا صابون لباس شویی به آن اضافه کنید پس از آن به آرامی چنگ بزنید، لباس را با کف زیاد بشورید پس از آبکشی در یک سطح صاف حوله ای را پهن کرده و  لباس ساتن را روی آن پهن کنید در هوای آزاد به دور از نور خوزشید این عمل را انجام دهید. برای اتوکشی این نوع پارچه بین پارچه و سطح اتو لایه ای قرار داده و با دمای کم آن را اتو کنید بهتر است از قسمت مات پارچه برای اتو کردن استفاده کنید.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

لباس مجلسی بلند بوکله

بوکله: پارچه های بوکله معمولا ظاهری ساده، طرحدار، وزنی تقریبا سنگین با بافت و گره های نامنظمی در سطح پارچه دارند. این نوع پارچه چون سنگین و مقداری ضخیم است برای دوخت کت دامن های مجلسی مخصوص فصل پاییز و زمستان مورد استفاده قرار می گیرند.

نحوه شستن پارچه بوکله

 این پارچه از نظر بافت به پارچه های پشمی نزدیک است پس باید مانند پارچه های پشمی در آب سرد قرار داده و شبیه این پارچه ها شسته شود. بهتر است بدانید پارچه بوکله نیازی به اتوکشی ندارد.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

مدل لباس مجلسی کرپ

کرپ: پارچه کرپ دارای ظاهری ساده و گاها براق و طرحدار است که با توجه به مدل بافت های مختلف وزن های مختلفی نیز دارند. این پارچه ها علاوه بر لباس مجلسی و شب برای دوخت انواع مدل مانتو ،کت شلوار ،دامن های رسمی و مجلسی مورد استفاده قرار میگیرند.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

نحوه شستن و اتو کردن لباس مجلسی کرپ

شستن پارچه کرپ بسیار راحت است بهتر است برای حفظ بافت اصلی در آب سرد با شامپو شسته شود. اگر به درستی روی بند پهن شود نیاز به اتو ندارد یا اگر فکر میکنید با اتو مرتب تر به نظر می رسد لباس را پشت و رو کرده و اتو بزنید این کار از برق افتادن روی پارچه جلوگیری می کند.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

عکس لباس مجلسی لنین

لنین: پارچه لنین بافتی مشابه کنف دارد که وزن آن نیز سبک می باشد که برای دوخت انواع مدل مانتو، شومیز و دامن های مجلسی استفاده می شود و مناسب فصل بهار و تابستان است.

نحوه شستن لباس مجلسی لنین

پارچه های کتان و لنین پس از شست و شو بور می شوند، پس هرگز در جلوی نور مستقیم خورشید آنها را خشک نکنید، با این وجود ماشین لباس شویی بهترین راه برای شستن این پارچه است؛ همچنین می توانید به جای پودر از مایع لباسشویی استفاده کنید.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

لباس مجلسی حریر ۲۰۱۹

حریر: پارچه های نازک، شفاف و سبک وزنی که زیاد در اطراف خود میبینیم با بافتی یکدست و ظریف که در دوخت انواع لباس شب، عروس و مجلسی استفاده می شود.

نحوه شستن لباس مجلسی حریر

به دلیل بافت ظریفی که دارد به راحتی آسیب می بیند. برای شستن پارچه های حریر کمی نمک به آب سرد اضافه کنید مقداری چنگ بزنید بعد از آن در پودر لباسشویی ضعیفی شستشوی اصلی را انجام دهید؛ بهتر است این لباس را روی حوله خشکی پهن کنید تا حوله نم پارچه را بگیرد. این نوع پارچه نیاز به اتو ندارد.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

 لباس مجلسی زنانه ابریشم

ابریشم: جالب است بدانید که این پارچه قدیمی هنوز مورد پسند خیلی از خانم های شیک پوش است، پارچه گران بهایی با ظاهر ساده و آهاردار که تقریبا وزنی سبک دارد و در دوخت انواع لباس مجلسی، شب و عصر کاربرد دارد.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

نحوه شستن و اتو کردن لباس مجلسی ابریشم

در شست و شوی پارچه ابریشم وسواس بیشتری به خرج دهید. این نوع پارچه ها ممکن است رنگ پس دهند اگر امکان این را ندارید به خشکشویی بسپارید با دست، آب گرم و صابون به آرامی بشورید؛ آب اضافی لباس را با کمی فشردن بگیرید و در حالی که هنوز مرطوب است با درجه مخصوص ابریشم اتو کنید.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

مدل لباس مجلسی کوتاه ۲۰۱۹ ترکیه

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

مدل آستین لباس مجلسی

اکثر لباس مجلسی ها بدون آستین می باشند ولی ممکن است بعضی خانم های شیک پوش لباس های پوشیده و محجبه را به دلیل شرکت در مجالس مختلط و رسمی انتخاب کنند. مدل آستین های کلوش، پفی و … برای لباس مجلسی مناسبند.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

مدل لباس نامزدی

لباس نامزدی در واقع نوعی لباس شب است اما از لباس شب مجلسی مقداری پر زرق و برق تر است، اگر قصد خرید لباس نامزدی دارید از انتخاب لباس های سفید، کرمی، شیری و نباتی خودداری کنید چرا که این رنگ ها در تناژ سفید رنگ لباس عروس می باشند، بهتر است با لباس عروسیتان متفاوت باشید پس رنگ های صورتی، گلبهی و … را انتخاب کنید. حتی اگر می خواهید کمی متفاوت تر عمل کنید می توانید سراغ رنگ مرجانی زنده که به عنوان رنگ سال ۲۰۱۹ انتخاب شد بروید

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

مدل لباس عقد

لباس عقد لباسی بین لباس نامزدی و عروسی است، لباس عقد باید رنگی روشن و دامنی بلند داشته باشد، البته نه به بلندی لباس عروس یا اینکه دنباله داشته باشد. در بلندی لباس باید اعتدال رعایت شود حتی مقدار چین و کلوش بودن دامن آن. از زیورآلات ظریف و ریز در عقد استفاده کنید.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

مدل لباس مجلسی برای جشن تولد

برای جشن تولد می توانید از لباس های مجلسی، بلوز شلوار و لباس های سرهمی استفاده کنید. لباس هایی مانند: بلوز شلوار، کت شلوار، کت دامن و پیراهن های مجلسی بلند و پوشیده برای جشن های مختلط مناسب اند.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

مدل لباس بله برون

لباسی رسمی و پوشیده است چرا که در این روز بزرگان دو خانواده و آقایان برای برخی توافقات مربوط به امور مالی حضور دارند، پس لباسی سنگین و رنگین مناسب با عرف خانوادگیتان انتخاب کنید. مانند کت دامن، سارافون دامن، پیراهن بلند و پوشیده، بلوز دامن و… با رنگ های روشن.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

مدل لباس خواستگاری

لباس خواستگاری معمولا لباسی ساده، پوشیده و در عین حال شیک و مجلسی است، لباسی را انتخاب کنید تا در اولین برخورد عالی به نظر برسید. رنگ های روشن همانند صورتی ملایم، پنکیکی لایت، گلبهی روشن با پارچه های حریر و ترکیبی با پارچه پوشیده بهترین مدل لباس خواستگاری است.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

انتخاب لباس شب و یا مجلسی

لباس مجلسی همانطور که گفتیم مدل های بسیاری در انواع رنگ ها دارند، مدل لباس مجلسی را می توانید با توجه به نزدیکی خانوادگیتان با عروس و داماد و سلیقه خودتان انتخاب کنید. علاوه بر آن مختلط بودن مجلس مهم است تا انتخاب کنید لباسی پوشیده بپوشید یا لخت بدون آستین با دامن کوتاه. در موارد دیگری انتخاب لباس مجلسی را به طور مفصل بیان کرده ایم که می توانید با مطالعه آن دیگر جوانب را مانند: انتخاب رنگ، پارچه، مدل، اننتخاب آن بر اساس فرم بدن و صورت در نظر بگیرید.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

ژورنال لباس مجلسی کوتاه ترک 

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

معرفی انواع یقه لباس مجلسی

از نظر بیشتر خانم های شیک پوش یقه برای لباس مهم است بخصوص برای لباس مجلسی که بیشتر در معرض دید است، از طرفی یقه لباس به دلیل نزدیکی به چهره، رنگ پوست و مو بسیار در ظاهر تاثیرگذار است به همین دلیل به معرفی انواع یقه ها برای لباس مجلسی زنانه و دخترانه پرداخته ایم:

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

مدل یقه گرد لباس مجلسی

ساده ترین مدل یقه لباس که بعضی ها به عنوان اولین مدل یقه آن را می شناسند. اگر قصد خرید و یا دوخت لباس مجلسی با یقه گرد دارید بهتر است به سراغ پارچه های گلدار بروید و اکسسوری ها و زیورآلات بزرگی را برای ست کردن با آن لباس انتخاب کنید، از آنجایی که این مدل یقه بسیار ساده است می توانید مدل آستین ها و یا دامن را طرحدار انتخاب کنید. این مدل یقه نیز برازنده افرادی است که چهره ای کشیده و استخوانی دارند.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

مدل یقه چهارگوش لباس مجلسی

 مدل یقه ای ساده، مربعی و کلاسیک است که معمولا در دهه های قبل زیاد استفاده میشد، اما امروزه با بوجود آمدن مدل یقه های جدیدتر و شیک تر حضور این مدل یقه ها در این دهه کمرنگ شده است اگر از این مدل یقه استفاده کنید باید سرشانه های پفی داشته باشید تا مدل لباس و یقه زیباتر به نظر برسد. از آنجایی که یقه تا سینه باز است بهتر است از گردنبندهای ظریف و کوچک استفاده کنید.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

مدل یقه هفت لباس مجلسی

مدل یقه ای ساده ک معمولا مورد پسند خیلی ها قرار می گیرد و بین همه محبوب است این مدل یقه برای افرادی مناسب است که بالاتنه ای متوسط دارند ومیتواند علاوه بر جلوی لباس از پشت نیز باز باشد. برای ست کردن اکسسوری های تان پیشنهاد میکنیم از گردنبند های بلند استفاده کنید تا بیشتر نمایان شوید.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

مدل یقه هالتر لباس مجلسی

مدل یقه جوان پسندی است که به تازگی مد شده است به طوری که دور گردن بسته می شود و ادامه آن تا قسمت سینه ها با طرح های متنوعی مدل سازی می شود. بیشترین کاربرد آن برای مدل لباس مجلسی های بدون و لباس هایی است که از پشت نیز باز می باشند. از آنجایی که گردن بسته است هرگونه گردنبند و اکسوری می تواند استفاده شود که البته در بیشتر مواقع از گردن آویز استفاده نمیشود.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

مدل یقه قایقی لباس مجلسی

مدل یقه قایقی: مدل یقه باز که منحنی دوشانه را به همدیگر وصل میکند، این مدل یقه ممکن است در زمان بالا آوردن دست ها محدودیت ایجاد کند ولی همچنان مورد پسند خیلی ها قرار می گیرد. پارچه های مناسب این مدل یقه که فرم آن را زیباتر جلوه می دهند عبارتند از پارچه های لمه، اطلس و گیپور. بهتر است از اکسسوری های ظریف و کوتاه اروپایی استفاده کنید که معمولا طلای سفید و نقره اند.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

مدل یقه دلبری لباس مجلسی

مدل یقه دلبری: در این مدل یقه به جای اینکه آستین ها از کتف شروع شوند از انتهای شانه و ابتدای بازو شروع می شوند و حد وسط یقه نسبت به حد آستین ها پایین تر است به گونه ای که قسمتی از سینه ها قابل دید است. این مدل یقه بیشتر برای لباس عروس استفاده می شود.

مدل یقه حلزونی لباس مجلسی

مدل یقه حلزونی: از این مدل یقه بیشتر برای شومیزها و پیراهن های مجلسی استفاده می شود به طوری که یقه پر از چین ها و پیله های ریز و درشت می باشد، یقه حلزونی مناسب افرادی است که شانه های کوچک و صورت کشیده دارند.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

مدل یقه کرواتی لباس مجلسی

مدل یقه کرواتی: یقه کرواتی برای طراحی لباس مجلسی های رسمی و آستین بلند کاربرد دارد، که این مدل یقه نیز همانند یقه خشتی خیلی کم مورد استفاده قرار می گیرد.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

مدل یقه ایستاده لباس مجلسی

مدل یقه ایستاده: مانند مدل یقه های فرنچ، اسکی و دیپلمات که این مدل یقه ها معمولا برای لباس شب های پوشیده مورد استفاده قرار می گیرند چراکه که روی گردن را می پوشانند. لباس مجلسی های کوتاه که پایین آن ها لخت است از یقه های پوشیده ایده می گیرند تا بیشتر به چشم بیایند. برای طراحی این یقه ها بهتر است از پارچه های طرحدار و گیپور مروارید دوزی شده یا گلدوزی شده استفاده شود.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

مدل یقه بلیزری لباس مجلسی

مدل یقه بلیزری: این مدل یقه همانند مدل یقه انگلیسی برگردانده می شود و در دوخت انواع کت های مجلسی کاربرد دارد.

مدل یقه دراپه لباس مجلسی

مدل یقه دراپه: همانند یقه حلزونی دارای چین های بزرگ روی هم دوخته شده است که این چین ها از شانه تا کمر ادامه دارند. این چین ها روی سینه را در برمیگیرند پس برای کسانی که شانه و سینه های کوچکی دارند بسیار مناسب است. پارچه مورد نظر می تواند ریون و یا لمه باشد تا به آسانی چین به خود بگیرد.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

اگر به دنبال ست کردن جواهرات با انواع یقه هستید مطلب زیر را مشاهده نمایید:

راهنمای ست کردن جواهر مناسب با لباس | ست کردن انواع گردنبند با لباس مجلسی

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

مشخص کردن سایز لباس مجلسی

اگر فردی هستید که خرید اینترنتی را ترجیح می دهید یا اینکه وارد فروشگاه شده اید ولی اتاق پرو را نمیتوانید پیدا کنید، باید استانداردهای لباس، سایز و اندازه گیری را بدانید تا بدون پوشیدن و پرو لباس، لباس مورد نظرتان را خریداری کنید. بهتر است قبل از خرید اینترنتی سایز دقیق خود را بدانید، پس شروع به اندازه گیری کنید. قبل از اندازه گیری لباسی نازک و چسب به تن کنید تا اندازه ها دقیق تر باشند.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

اندازه گیری دور بدن

 • دور سینه: اندازه گیری دور تا دور سینه به صورت افقی به طوری که قسمت برجسته، اندازه گیری شود.
 • دور کمر: اندازه گیری گودترین قسمت کمر.
 • دور باسن: پهن ترین و برجسته ترین قسمت باسن باید اندازه گیری شود.
 • سرشانه: اندازه گیری از گودی گردن تا ابتدای افتادگی دست ها
 • دور بازو: اندازه گیری برجسته ترین قسمت بازو
 • بالاتنه جلو: از سرشانه تا کمر اندازه گیری بالاتنه جلو است.
 • بالاتنه پشت: در صورتی که بخواهد مدل لباس کلوش بوده و قسمت پشت آن پوشیده باشد باید از اولین مهره پشت گردن تا کمر را اندازه گرفت.

آخرین اندازه گیری ، اندازه قد و بلندی لباس است که به طور چشمی می توانید حدس بزنید یا اینکه از قبل خودتان مشخص کرده باشید که بالای زانو، روی زانو و یا بلند دنباله دار باشد اگر قصد خرید لباس مجلسی آستین دار دارید باید اندازه آستین را نیز مشخص کنید، از انتهای شانه تا استخوان مچ دست اندازه آستین را مشخص می کند.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

اینستاگرام لباس مجلسی زنانه بلند

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

تصاویر لباس مجلسی زنانه جدید ۲۰۱۹

اندازه های فوق را به جدول تعیین سایز ببرید. به طور مثال اندازه های دور سینه ۸۸، دور کمر ۶۸، دور باسن ۹۴، سرشانه ۱۲٫۵ ، قد آستین ۵۹، دور بازو ۲۸٫۴، بالاتنه جلو ۴۰، بالاتنه پشت ۴۰ برای سایز استاندارد ۳۸ می باشد.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

مدل لباس محفلی زنانه

همانطور که می دانید در ایران سایزهای استاندارد از ۳۴ شروع می شود تا ۴۶ که بزرگترین سایز است. اندازه های آمریکا از صفر شروع می شود تا ۱۲ که سایزها فقط اعداد زوج می باشند مانند: ۰، ۲، ۴ و..۱۲ . سایزهای معمولی که زیاد کاربرد دارند و مورد استفاده قرار میگیرند M, S, XS, XXS  و… می باشند که به ترتیب از از سایزهای استاندارد ایرانی الگو می گیرند به طور مثال XXS اندازه ۳۴ می باشد.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

مدل لباس زنانه بلند مناسب عقد و عروسی

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

معرفی انواع فرم های بدن و لباس های مناسب آن

قطعا خرید لباس مجلسی مشکلات و دغدغه های خاص خودش را دارد اما اگر بتوانید با توجه به فرم بدن و هیکل خود لباس انتخاب کنید قطعا نتیجه بهتری خواهید گرفت چرا که می توانید با این کار نکات مثبت بدن خود را بیشتر آشکار کنید و نقاط ضعف هیکل تان را مخفی نگه دارید در ادامه به بررسی انواع فرم بدن خواهیم پرداخت

فرم بدن گلابی شکل

در این فرم پایین تنه بزرگ تر و پهن تر از بالاتنه می باشد یا به طور دقیق تر عرض لگن از عرض شانه ها پهن تر است، لباس انتخابی باید بالاتنه را هماهنگ با پایین تنه نشان دهد مانند تاپ های دکلته و چین دار مجلسی

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

فرم بدن مثلثی شکل

سایز شانه ها، کمر و لگن بسیار به یکدیگر نزدیک اند. بنابراین باید تمام تاکید خود را بر روی پاها و زانوها قرار دهید لباس هایی بپوشید، که انحنا ایجاد کنند لباس های مدل یقه باز و چین دار مناسب این افراد می باشد.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

فرم بدن مثلث برعکس

 اگر شانه ها و سینه های نسبتا پهنی در مقایسه با لگن و کمر خود دارید شکل بدن شما مثلث برعکس نامیده می شود. در این فرم بدن باید پایین تنه را پهن تر نشان دهید و یا کاری کنید که بیشتر یه چشم بیاید لباس های مناسب این فرم دامن و شلوارهایی به رنگ روشن و چین دار می باشد.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

فرم بدن ساعت شنی

 ایده آل ترین فرم بدن مدل ساعت شنی میباشد در این مدل شانه ها و لگن تقریبا یک اندازه دارند و اندازه کمر به نسبت باریک تر از بقیه اندام می باشد. بهترین انتخاب مدل لباس برای این فرم مدل های تنگ، چسبان و قالب بدن است که استفاده از کمربندی زیبا این جذابیت را بیشتر می کند.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

فرم بدن سیبی شکل

 فرم سیبی شکل بر روی بالاتنه تسلط دارد و پهن تر نشان میدهد قسمت پایین تنه و لگن از بالاتنه لاغرتر به نظر می رسد. پس شما برعکس فرم باید بروی پاهایتان کار کنید و آنها را نمایان سازید. از دامن و یا شلوارهای کوتاه همراه با کمربند استفاده کنید تا ظاهر فرمتان زیباتر به نظر برسد.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

در پایان نیاز است به این نکته توجه کنید چرا که بسیار حائز اهمیت است: اگر اندامتان دارای انحنا و برآمدگی است که ترجیح میدهید آنها را پنهان کنید، باید برای آن قسمت ها از لباس های تیره، ساده و تک رنگ استفاده کنید. لباس های روشن تر و طرحدار را برای قسمت هایی که می خواهید بیشتر نمایان شود استفاده کنید.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

ماکسی مجلسی زنانه مدل دامن پفی

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

انتخاب لباس بر اساس قد

اگر قد کوتاهی دارید از پوشیدن کت های بلند و پیراهن های ماکسی بلند پرهیز کنید، به جای آن می توانید از لباس های راه راه با خط عمودی استفاده کنید که شما را قد بلندتر نشان دهد. اگر قد بلندی دارید نیازی نیست زیاد نگران لباس باشید هرگونه لباسی مناسب شما است و دستتان برای انتخاب هر مدل لباسی باز است.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

ما سعی کرده ایم در مطالب دیگری نیز مدل لباس مجلسی های زنانه و دخترانه را برای شما ارائه دهیم و نمونه های را برای ایده گرفتن در اختیارتان قرار دهیم، این مدل ها را می توانید در لینک های زیر ببینید:

لباس مجلسی شیک بلند ۹۸

مدلهای جدید لباس مجلسی بلند مد سال ۹۸

جدیدترین مدلهای لباس مجلسی بارداری و سایز بزرگ ۲۰۱۹

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

انتخاب لباس مجلسی بر اساس فرم صورت

در زمان انتخاب لباس مجلسی مناسب صورت ابتدا باید به مدل یقه دقت کرد سپس به رنگ آن. که در ادامه فرم های صورت مناسب انواع لباس مجلسی را به طور مفصل توضیح داده ایم.

یقه مناسب چهره بیضی

 انواع یقه ها مناسب این فرم چهره می باشند، این فرم همانند اندام ساعت شنی می باشد که هر مدلی مناسب آن است.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

یقه مناسب چهره گرد

یقه چهارگوش (خشت) یقه انگلیسی و یقه هفتی مناسب این فرم چهره است، سعی کنید از یقه های پهن استفاده نکنید چراکه صورت را گردتر و پهن تر نشان می دهند.

یقه مناسب چهره مربع

یقه هایی مناسب این چهره است که در قسمت سینه باریک باشند تا صورت را اندکی کشیده نشان دهند. مانند یقه های V، یقه انگلیسی، یقه گرد باز.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

یقه مناسب چهره قلبی (مثلت وارونه)

 یقه گرد باز، خشت، قایقی و … به طور کلی انواع یقه هایی که فرم فک را پهن تر نشان داده و به فرم بیضی نزدیک کنند.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

یقه مناسب چهره مستطیل

 یقه های بسته مانند یقه ایستاده، یقه قایقی که زیاد باز و لخت نباشد مناسب اند تا فرم چهره را کوتاه تر نشان داده و به بیضی متمایل کنند.

یقه مناسب چهره الماسی

یقه های گرد باز، یقه چهارگوش و یقه های پهن مانند انگلیسی که فک را پهن تر و گونه ها را باریک تر نشان می دهند مناسب این چهره می باشند.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

مجموعه لباس های مجلسی اروپایی ۲۰۱۹

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

انتخاب لباس مجلسی بر اساس رنگ پوست و رنگ مو

بعضی از رنگ ها هیچ تناسبی با یکدیگر ندارند و به جای اینکه شما را جذاب تر نشان دهند جلوه بدتر و یا اینکه رنگ پریده و تیره به شما می دهند پس مهم است تا لباستان مناسب رنگ مو و پوستتان باشد.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

رنگ لباس مجلسی برای افراد سفید پوست با موهای روشن و بلوند

 برای این رنگ پوست و رنگ مو لباس های رنگ تیره، آبی، بنفش، قرمز، زرشکی و قهوه ای مناسب است، این رنگ ها پوست سفید شما را جذاب تر نشان می دهند، اما انتخاب رنگ های روشن مانند زرد، سفید ، شیری و … چهره شما را رنگ پریده نشان می دهند.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

رنگ لباس مجلسی برای افراد سفید پوست با رنگ مو تیره

 رنگ موهای تیره صورت های سفید را سفیدتر و درخشان تر نشان می دهند، رنگ هایی مانند مشکی، شرابی و قهوه ای تناژ هایی از رنگ تیره به شمار می روند. لباس های خوش رنگی مانند آبی آسمانی، سبزه تیره، مشکی و قرمز همراه با یک آرایش گرم می تواند جلوه خیلی زیبایی را به ظاهر و اندامتان بدهد. همچنین در نظر داشته باشید؛ رنگ لباس هایی با رنگبندی قهوه ای، کرم و یا سفید را هیچوقت انتخاب نکنید اگر شما تصور کنید متوجه می شوید که این ست هیچگونه هماهنگی با دیگر اعضایش ندارد.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

رنگ لباس مجلسی برای افراد با پوست تیره و رنگ مو روشن

لباس هایی به رنگ نارنجی، قرمز، قهوه ای و یا سبز انتخاب بسیار خوبی برای افرادی است که پوستی تیره و موهایی روشن و بلوند دارند. این رنگبندی به آسانی با یک آرایش چهره قهوه ای و یا طلایی هماهنگ می شود. اگر لباس مجلسی به رنگ مشکی مدنظرتان است، پیشنهاد می شود فعلا از این رنگ استفاده نکنید چرا که با این رنگ از زیباییتان کاسته می شود. در نتیجه رنگی را انتخاب کنید که بهترین و بیشترین هماهنگی را با پوست و موی شما داشته باشد.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

رنگ لباس مجلسی برای افراد با پوست تیره و رنگ مو تیره

 اگر فردی هستید که هم پوستی تیره دارید و هم موهایی با رنگ تیره، سراغ لباس هایی به رنگ قرمز، آبی و قهوه ایی بروید، چرا که این رنگ ها مناسب پوست های تیره می باشند همچنین در نظر داشته باشید که رنگ های روشن بر تن شما جلوه ایی زننده را نمایان می کنند و پوست شما را نیز تیره تر نشان می دهند. پس با وسواس بیشتری رنگ لباستان را انتخاب کنید.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

رنگ لباس مجلسی برای افراد با پوست معمولی

 رنگ پوست معمولی رنگی بین تیره و روشن می باشد که معمولا افراد با رنگ پوست معمولی رنگی برای موهای خود انتخاب می کنند که علاوه بر هماهنگی با پوستشان رنگ آن را نیز روشن تر جلوه دهد. این افراد رنگ موهای قهوه ای با تناژ های مختلف و شرابی را انتخاب می کنند. رنگ لباس های مناسب این رنگ صورت: آبی، سورمه ای،مشکی و صورتی. رنگ هایی که مناسب این رنگ چهره نیستند شامل زیتونی، مغز پسته ایی، قهوه ایی تیره و قرمز است.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

رنگ لباس مجلسی برای افراد با پوست گندمی

 اگر پوستی گندمی دارید و نمی دانید چه رنگی را انتخاب کنید می توانید از رنگ های مشکی، سورمه ای، آبی لاجوردی و زرشکی استفاده کنید.
رنگ هایی که با این رنگ پوست هماهنگ نیستند را بشناسید نظیر رنگ های مغزپسته ای، بنفش تیره و یا بادمجونی و قهوه ای.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

مدلهای لباس مجلسی ۲۰۱۹

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

انتخاب رنگ لباس مناسب فصل

در زمان خرید لباس به فصل جشن و یا مهمانی نیز دقت کنید. در فصل پاییز و زمستان رنگ های سنگین و تیره جذابیت زیادی به فرد می دهند. در فصل بهار و تابستان رنگ های روشن و رنگ هایی همانند صورتی، آبی، خاکستری و بنفش نیز می تواند حس خوبی ر به شما القا کنند. با وجود توضیحات بالا همیشه لباسی را انتخاب کنید که علاوه بر راحت بودن، حس خوبی نیز به شما بدهد.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

مدل لباس محفلی مناسب حنابندان و بله برون

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

انتخاب زیورآلات مناسب لباس مجلسی

در زمان انتخاب اکسسوری و زیورآلات برای لباس مجلسی باید به رنگ، مدل یقه و لباس دقت کنید، که در ادامه می توانید راهنمای انتخاب جواهرات و اکسسوری مناسب هر لباس مجلسی را مشاهده کنید:

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

انتخاب زیورآلات بر اساس رنگ لباس

 با لباس های مشکی زیورآلات متالیک بسیار هماهنگ اند و ظاهری کلاسیک را به فرد هدیه می دهند. اگر قصد دارید لباسی به رنگ قرمز بپوشید، جواهری که دارای نگین قرمز و مسی است پیشنهاد می شود.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

انتخاب زیورآلات بر اساس طرح و مدل لباس

اگر قرار است لباستان دارای طرح باشد مانند پلنگی و یا راه راه، زیورآلات پیشنهادی طرح های ساده است. اگر قرار است با لباس طرح دارتان از جواهر استفاده کنید مثلا پلنگی با خال ها مشکی می توانید از جواهراتی با سنگ های مشکی استفاده کنید.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

انتخاب زیورآلات بر اساس مدل یقه لباس مجلسی

برای لباس های پوشیده و یقه گرد از گردنبندی استفاده کنید تا فضای خالی یقه را پر کند. اگر یقه لباس باز است می توانید از گردنبندهای بزرگ و شلوغ استفاده کنید. اگر قصد پوشیدن لباس یقه باز و دکلته دارید، گردنبندهای گرد و کوتاه و ظریف را انتخاب کنید. برای لباس های یقه هفت، گردنبندهای به شکل هفت و تیز مانند مناسب اند.

راهنمای ست کردن جواهر مناسب با لباس | ست کردن انواع گردنبند با لباس مجلسی

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

لباس مجلسی دامن کلوش جنس گیپور و دانتل

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

انتخاب کیف مناسب لباس مجلسی

برای انتخاب کیف مناسب لباس مجلسی در قدم اول سعی کنید کیف و کفش ست و مناسب رنگ و طرح لباستان انتخاب کنید. کیف های مجلسی معمولا در سایزهای کوچک همانند کیف دستی طراحی می شوند، با طرح ها و رنگ های مختلفی که دارای تزییناتی نیز می باشند. در زمان انتخاب کیف، رنگ لباستان را در نظر بگیرید سعی کنید رنگی تضاد با رنگ لباستان را بردارید. به طور مثال رنگ کیف مشکی هیچ زمانی مناسب لباس مجلسی مشکی نیست.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

چرا که رنگ های شبیه به هم و ست با لباس علاوه بر این که کسل و بی حال به نظر می رسید کیفتان اصلا به چشم نمی آید. برای لباس مشکی کیف نقره ای، طلایی، قرمز و بژ مناسب است همچنین اگر لباسی طرحداری مانند پلنگی دارید با خال های مشکی می توانید کیف و کفشی به رنگ مشکی انتخاب کنید. علاوه بر رنگ کیف می توانید به تزیینات لباس و کیف نیز دقت کنید، اگر لباستان سنگ دوزی و یا منجوق دوزی شده است بهتر است کیفی با تزیینات سنگ و مروارید را انتخاب کنید.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

لباس شب ترک دخترانه ۲۰۱۹

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

انتخاب کفش مناسب لباس مجلسی

زمانی که حرف از کفش مجلسی به میان می آید در ذهن همه ما کفشی زیبا و پاشنه دار تصور می شود، اما اگر این کفش به درستی با لباس های دیگر ست نشود زیبایی خود را از دست می دهد به همین دلیل اصول ست کردن کفش با انواع لباس مجلسی را برای شما فراهم کرده ایم که در ادامه مطلب می توانید شاهد آن باشید.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

کفش مناسب لباس مجلسی بلند و دنباله دار

برای لباس مجلسی های بلند چون روی پا را می پوشانند هرگونه کفش مجلسی پاشنه دار و بدون پاشنه (تخت) مناسب است.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

بهترین گزینه های انتخاب کفش

 • اگر فردی هستید که پاشنه های بلند را دوست ندارید می توانید صندلی با پاشنه پهن و کوتاه به پا کنید.
 • اگر لباس مجلسی شما طرحدار است، قطعا باید کفشی تک رنگ انتخاب کنید تا بیشتر نمایان باشد.
 • پاشنه کفش مجلسی هرچه نازک تر باشد ظرافت شما را نشان می دهد
 • اگر می توانید با کفش های پاشنه باریک و نازک راه بروید پس پاشنه باریک انتخاب مناسبی است.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

کفش مناسب لباس مجلسی کوتاه

 برای انواع لباس های کوتاه، کفش های بیشتری موجودند. بهترین گزینه ها در زمان انتخاب کفش برای لباس کوتاه عبارتند از:  پاشنه بلند و نازک، پاشنه بلند پاها را بلندتر و لباس را جذاب تر نشان می دهد.
کفش های تخت: اگر نمی توانید کفش پاشنه دار بپوشید گزینه مناسبی است. این مدل کفش مناسب لباس های کوتاه آستین دار نیز می باشد.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

کفش مناسب قد و فرم اندام

 اگر فردی قد کوتاه هستید بهتر است از کفش های پاشنه بلند استفاده کنید. اگر نیز قد بلندی دارید و احساس می کنید با کفش پاشنه دار زیادی قد بلند به نظر می رسید، کفشی با پاشنه متوسط و یا تخت را انتخاب کنید.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

لباس مجلسی رنگ سال ۲۰۱۹

علاوه بر تمامی رنگ ها و مدل های لباس مجلسی که تاکنون برای شما شرح داده ایم رنگ سال گزینه بسیار عالی برای مجالس و مهمانی هاست، اگر فردی مدگرا و بروز هستید می توانید این رنگ را به عنوان تناژ مجلسی خود مدنظر قرار داده و با دیگر اکسسوری های کیف، کفش و زیورآلات ست کنید.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

لباس مجلسی دخترانه نوجوان 

رنگ معرفی شده امسال، رنگ مرجانی می باشد این رنگ مناسب رنگ پوست های تیره، روشن با رنگ موهای متفاوت می باشد که البته برای رنگ پوست های روشن مناسب تر است. اصول ست کردن کیف و کفش این رنگ استفاده از رنگ های هماهنگ با طرح ها و تزیینات لباس است.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

زیر لباس مجلسی چی بپوشیم؟

برای لباس مجلسی خود لباس زیری مناسب اندامتان پیدا کنید مانند سوتینی تنگ با ایست عالی که عیوب دیگر را کمرنگ تر و یا مخفی کند. اگر بعضی نواحی بدنتان چاق هستند بهتر است گن مناسب آن ناحیه را تهیه و استفاده کنید. اگر از لباس های دکلته و یقه باز استفاده می کنید از سوتین های بدون بند و یا بند نامرئی استفاده کنید. گزینه دیگر استفاده از مدل لباس های بادی زنانه می باشد بادی به دلیل فیت، تنگ و چسبان بودن ایستی عالی و تن خوری زیبا به لباس مجلسی تان هدیه می دهد.

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

مدل لباس شب زرشکی بلند مروارید دوزی شده

101 مدل لباس مجلسی جدید 2019

مدل لباس مجلسی

امیدواریم از تصاویر و مطالب این مقاله بهره برده باشید،

اگر تمایل دارید مدلهای بیشتر لباس مجلسی زنانه و دخترانه را ببینید

پیشنهاد میکنم به صفحه اینستاگرامی ساتیشو به نشانی Satishocom مراجعه نمایید.

منبع مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا